“Мu пpoгрaлu. Пyтiн здає Зеленському Донбас, потім і Крим”, – в РФ почалась icтeрuкa після останніх новин

Європа завдала тяжкого удару по російському монополісту Газпрому. Кремль виявився в тупику і в повній залежності від Києва.
Незабаром влада РФ почнуть здавати Донбас і Крим.
З сумним для РФ прогнозом виступив у Telegram відомий російський блогер Ель Мюрид, який підтримав свого часу агресію проти України, передає Діалог.UA.

З завтрашнього ранку оператор газотранспортної системи OPAL обмежить доступ до системи Газпрому на підставі рішення суду та Федерального мережевого агентства.
Газпром буде мати можливість транспортувати по системі обсяги, що не перевищують потужність СП-1 (Північний потік-1 – ред.) Більш ніж на 50 відсотків.

Виникає цілком резонне питання – для виконання контрактних зобов’язань потрібно буде зробити маневр і що випали обсяги газу транспортувати по іншому маршруту.
Це або система Ямал, що йде через Білорусь і Польщу, або Україна. Європейці, поза всяким сумнівом, викладають свої власні козирі на починаються тристоронніх (ЄС-Україна-Росія) переговорах з газового транзиту.

Складається конфігурація поставок така, що без українського транзиту при існуючих обмеженнях, обійтися буде вже неможливо.
При експорті в 200 млрд кубометрів за існуючими і перспективним газотранспортних мереж (без України) Газпром може поставити в Європу близько 120 млрд кубометрів.

Без України відсутні 80 млрд транспортувати не вийде.
Фактично це внесок Європи у переговорний процес.
Вирішальний козир.

Україна загрожує закриттям транзиту взагалі, якщо Газпром буде наполягати на своїх умовах.
Змінити ситуацію Газпром не в змозі, більш того – йому навіть для виходу на такі вкрай невигідні параметри потрібно встигнути добудувати Північний потік-2 і Турецький потік в частині експорту в Європу.
І не тільки добудувати, а провести всі пуско-налагоджувальні роботи, заповнити трубу технічним газом – в загальному, багато чого ще. А часу – три з половиною місяці на все про все.

Настільки невигідне становище очевидно призведе до політичних умов, які можуть виникнути (непублічно, звичайно) протягом цих останніх трьох з половиною місяців. Умови зрозумілі – Донбас і Крим. По всій видимості, до Нового року ми можемо побачити істотні зміни в позиції Кремля як мінімум по Донбасу.

Не менш ймовірно, що буде досягнуто і інше джентльменську угоду, що після відходу Путіна почнуться “зрушення” і в питанні по Криму. Зеленський сьогодні вже повідомив, що Україна поверне назад всі території, причому мирним шляхом.
Виключивши військове рішення геть. По всій видимості, мова йде про можливе розміні транзиту на відновлення колишнього статус-кво. У будь-якому іншому випадку втрати Газпрому можуть стати катастрофічними.

джерело