Ну що, дорогі господині, чи задоволені ви якістю сучасної кухонного посуду?Зараз я Поділюся секретом, як очищати чавунну сковороду від багаторічного нагару

Ну що, дорогі господині, чи задоволені ви якістю сучасної кухонного посуду? Я ось, згадуючи свої каструлі і сковорідки ТИХ ЧАСІВ, з сумом зітхаю — служили вони мені не роками, а десятиліттями.

Що вже тут говорити про магазинної продукції нашого часу, коли сковорідки більш-менш нормальної якості стоять за ціною крила літака ?! І адже їх купують, тому як краще один раз витратитися, ніж потім через кожні півроку купувати собі нові сковорідки, тому як дешевий ширвжиток просто вийде з ладу.

До чого це я? Так ось недавно проходжувалася по місцевій барахолці, організованої бабусями біля ринку. Там мою увагу привернули раритетні сковорідки, які, на подив, виблискували так, ніби були абсолютно новими.

Я, звичайно ж, не втрималася і поцікавилася у бабульки, як це їй, крізь десятиліття, вдалося зберегти посуд нової. Бабулька тільки усміхнулася і махнула рукою, сказавши, що сковорідки зовсім нові і активно експлуатувалися для приготування їжі.

Тоді я здивувалася ще більше — на посуді не було ні плямочки і жодного сліду від нагару … в чому ж секрет її довголіття ?! Бабулька розповіла мені, як повернула сковорідок первісний вигляд, виявилося, для цього вона не використовувала нічого, крім газової плити. Брудну сковороду потрібно просто поставити на слабкий вогонь і залишити в такому вигляді на 4-5 годин. При цьому наливати що-небудь в неї не потрібно — вона повинна бути сухою. Спершу ви побачите, що поверхня її почне темніти — не переживайте, так і повинно бути. Потім, коли мине небагато часу і посуд гарненько розжариться, весь нагар, присутній на стінках, почне згоряти і в підсумку від нього не залишиться й сліду.

Я повторила цей експеримент і зі своєю сковородою, яка довго безгосподарно валялася в гаражі — результат проведеної процедури мене просто вразив — зараз моя улюблена сковорідка просто сяє і я знову активно використовую її в процесі приготування їжі.

Загалом, тепер ви знаєте найпростіший спосіб очищення кухонного начиння, яка втратила свій презентабельний вигляд — за допомогою звичайної газової плити, без зайвих рухів тіла, можна легко позбутися від багаторічного нагару і повернути, тим самим, свої улюблені каструлі і сковорідки до «життя».