Попіл: яким культурам він рекомендується,а для яких протипоказаний

Деревний попіл – добриво, яке дістається нам безкоштовно. Гріх цим не скористатися в своїх інтересах. Тому багато городників використовують попіл для підгодівлі і боротьби з деякими шкідниками.

Найчастіше, ефект від застосування золи позитивний і тривалий. Але не для всіх городніх і квіткових культур вона корисна. Розберемося в тому, що собою являє деревна зола за складом і за принципом дії на рослини і грунт.

Відразу зазначимо про те, що застосовувати в якості добрива можна тільки попіл, отриманий від спалювання чистої деревини або стебел трави, висохлого бадилля. Неприпустимо використання з цією метою попелу від фарбованої, клеєної, обтягнутої пластиком деревини. У такій золі містяться токсичні речовини.

Попіл містить всі макроелементи, причому частка азоту мінімальна і це дозволяє забезпечити харчування рослині, не викликаючи при цьому буйний ріст вегетативної маси. Крім цього, в ньому є всі необхідні для повноцінного розвитку рослини, мікроелементи.

Попіл застосовують в сухому вигляді, в настоях і просто розмішаний з водою. Сухим попоіл посипають землю в пристовбурному просторі. Після кожного поливу, частина поживних елементів надходить до коріння і засвоюється рослиною.

Часто попелом посипають грунт перед перекопуванням. Протягом 2-3 років вона покращує структуру ґрунту і знижує її кислотність.

Для приготування настою, відро заповнюється попелом на третину і заливається окропом. Через дві доби настій проціджують і поливають землю біля рослин.

Для простого поливу попелом в 10л. води розмішують 200г. попіл і, не даючи осісти осадку, поливають прикореневу зону культури.

Рекомендується попельна підгодівля для:

томатів;

перцю;

огірків;

цибулі;

часнику;

капусти;

винограду;

баклажанів.

Не слід застосовувати попіл для таких культур як:

редису;

кавуна;

щавлю;

ожини;

гортензії;

декоративних хвойников;

майорці.

З чим це пов’язано. Як вже говорилося, попіл сильно залужує грунт. Перераховані культури не переносять лужних грунтів і не можуть нормально рости на них.

Редис на лужньому грунті змінює колір листя. Вони жовтіють і стають дрібними, що призводить до втрати врожаю і раннього стрілкування. Хоча, для боротьби з хрестоцвітньої блішки на редисці більш ефективний і безпечний засіб, ще пошукати.

Кавун також не виносить лужних грунтів. Це виражається в припиненні зростання і загнивання плодів. З цієї ж причини не потрібно розраховувати на нормальний ріст щавлю на таких ґрунтах.

Перераховані декоративні та квіткові рослини воліють слабокислі і кислі грунти. Тому зола їм протипоказана.

Враховуйте ці обставини при застосуванні золи на своїй ділянці.

УВАГА ЦЯ СТАТТЯ МІСТИТЬ ТІЛЬКИ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ХАРАКТЕР !! НЕ ПРИЙМАЙТЕ НІЯКИХ РІШЕНЬ НЕ ПОРАДИВШИСЬ ЗІ СВОЇМ ЛІКАРЕМ!!!!!