Сьогодні велике свято: кого привітати та що не можна робити, народні прикмети 13 квітня 2021 року

Що сьогодні заборонено робити та чим цей день запам’ятався в історії

У вівторок, 13 квітня шанується пам’ять ігумена Руфіанского, преподобного Іпатія Чудотворця — сьогодні прийнято молитися йому з проханням про захист від усіляких хвороб. Святий прославився здатністю зцілити незрячих, а також лікував жінок від безпліддя. Крім того, в цей день було прийнято збирати і згодом спалювати мотлох, що давало дому захист від пожеж. Також слід відремонтувати все, що потребує ремонту, пише Уніан.

У всьому світі святкують День рок-н-ролу і День народження тролейбуса. У Польщі вшановують пам’ять жертв Катині, в Словаччині відзначають День несправедливо переслідуваних, в Еквадорі — День вчителя, а в Сполучених Штатах — День планування обіду і День персикового кобблеру.

Народні прикмети та заборони 13 квітня

  • Безвітряна погода і чисте блакитне небо — слід готуватися до дощу;
  • Сонячна погода — попереду тепле літо;
  • Птахи повернулися з теплих країв, але не чути їх щебету — холод затримається;
  • Дощовий ранок — варто чекати похмурого літа.

Сьогодні слід утриматися від вживання алкоголю, оскільки можуть наступити неприємні наслідки. Крім того, не варто садити рослини, оскільки вони не зможуть прижитися і просто зів’януть.

Чим цей день запам’ятався в історії

13 квітня 1829 був затверджений Акт про емансипацію, який надав свободу віросповідання католикам. У 1923 році в урочистій обстановці відбулося відкриття лондонського стадіону «Уемблі». У 1943 році урочисто відкрили вашингтонський меморіал третьому президентові Сполучених Штатів Томасу Джефферсону. У 1962 році легендарна група «The Beatles» дала перший виступ. У 1970 році в космосі сталася аварія на «Аполлоні-13».

Сьогодні іменини відзначають Йосип, Інокентій, Іван, Веніамін і Анна.