Увага! Українці масово втратять машини, водіям прийдеться міняти автівки: в чому причина

Обов’язковий техогляд авто в Україні не зможе пройти більшість ввезених машин

Як стало відомо раніше, до 2022 року уряд планує повернути в Україну обов’язковий техогляд для автомобілів. Експерти попереджають, що дане рішення може значно скоротити “пропускної поріг” імпортованих машин. Про це повідомляє “ЛІГА: Закон” з посиланням на голову Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і автодилерів Олега Назаренка.

За словами експерта, пройти обов’язковий техогляд зможуть лише 10-20% ввезених в Україну б/у іномарок.

Проблема полягає в тому, що більшість іномарок, придбаних українцями за кордоном, знаходяться в старому стані і часто не відповідають вимогам ЄС щодо екологічності.

На думку Назаренка, така проблема може стати відмінним грунтом для нових корупційних схем. Експерт упевнений, що обов’язковий техогляд призведе лише до повальної фальсифікації його результатів за гроші.

Назаренко також додав, що теоретично авто, не здатні пройти техогляд, не повинні допускатися на українські дороги.

Нагадаємо, раніше українським водіям повідомили, що тепер на лобовому склі автомобіля будуть клеїти новий документ.

Кабінет міністрів прийняв постанову про радіочастотну ідентифікацію проходження техконтролю транспортом. На лобовому склі будуть клеїти мітку для автоматичного зчитування спеціальними приладами. Відповідні зміни прийняв Кабінет міністрів України.

Суб’єкти, які вже отримали бланки для обов’язкового технічного контролю (ВТК) транспортних засобів, можуть їх використовувати.

Клейка радіочастотна стрічка розміщуватися на вітровому склі. Її мета – передавати інформацію на спеціальний зчитувач. Останній передавати дані вже безпосередньо на комп’ютер, де поліція буде перевіряти відповідні показники.

Також раніше повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я задумало ввести більш жорсткі правила для медичного огляду українців, які бажають сісти за кермо. Відомство представило документ на офіційному сайті.

Відповідно до законопроекту, практично всім людям з серйозними захворюваннями заборонять їздити на машинах. У заборонений список потрапили такі недуги, як сколіоз, геморой або гіпертонія.