ВАРТО ЗНАТИ: Як знизити витрату палива на автомобілі

У цей важкий час з постійним збільшенням вартості бензину, і з підвищенням цін на багато товарів, кожен з нас та й напевно багато сімей задають питання, як же все-таки заощадити бюджетні гроші і скоротити свої витрати. Однією з проблем витікання грошей із сімейного бюджету є придбання палива для автомобіля. Про це пише Файна Сторінка із посиланням на Укр.Медіа.

Будь-який водій знає що вартість бензину постійно збільшується, і яка сума грошей витрачається на місяць щоб заправити свій автомобіль. З постійним зростанням цін на бензин все частіше починаєш замислюватися і опрацьовувати варіанти економії палива. 

Дизельний двигун як правило споживає трохи менше бензинового. Але й у нього є свої мінуси. Інжекторний авто явно економічніше карбюраторного. Виробники з року в рік намагаються понизити витрата палива у автомобілів. Але й ціни на бензин теж на місці не стоять. Виходить замкнуте коло. Розглянемо варіанти економії палива, перевірені роками експлуатації автомобільної техніки та особистим досвідом автомобілістів. 

Як знизити витрату палива 

1– Водіння автомобіля (манера їзди) безпосередньо впливає на економію і витрата палива. Чим сильніше Ви тиснете на педаль газу, чим вище обороти двигуна від помірних, тим швидше закінчується бензин в баку. Постійна і помірна швидкість – хороший метод знизити витрату бензину і проїхати більше на одному баку бензину. Тобто швидкий розгін зі світлофора і різке гальмування на наступному червоному, може і буде виглядати круто, але на економію вплине негативно. 

2– Чистий фільтр. Саме засмітився фільтр стає ще однією причиною в економії палива. Це прямо впливає на створення паливної суміші. При нестачі кисню Ви отримуєте підвищену по концентрації бензину суміш. Це знову веде до збільшення витрати палива. 

3 –Якісне масло (синтетичне, напівсинтетичне) безпосередньо впливає на економію палива. Адже чим краще масло, тим менше коефіцієнт тертя між труться частинами в двигуні. Отже двигуну на хорошому маслі просто легше працювати. Та й сама заміна якісного масла може відбуватися трохи рідше. Ось Вам ще одна причина економії грошей на купівлі і заміні масла для машини. 

4– Колеса необхідного діаметра. Трансмісія кожного автомобіля розрахована на свою розмірність коліс. А також гідравліка, пневматика буде взаємодіяти належним чином тільки з колесами рекомендованими заводом виробником. При установці на машину коліс більшого діаметра молодь женеться за понтами, але отримує збільшена витрата палива. Тиск у шинах: чим менше в них тиск, тим складніше прокрутити їх двигуну. Це теж знижує економію палива. Для тих хто не знає, тиск перевіряється на холодних шинах. 

5– Використання кондиціонера: ця додаткова опція в автомобілі забирає чималу кількість енергії у двигуна, це теж підвищує витрата палива. Використання кондиціонера при русі по трасі буде менш помітна і при потужному двигуні майже не відчутна. Припустимо Ви вирішили не втрачати потужності двигуна, вимкнути кондиціонер і відкрити вікна. У цьому випадку, Ви також отримуєте підвищення витрати палива. Адже відкриті вікна автомобіля погіршують аеродинаміку автомобіля. Вривається потік повітря в машину збільшує коефіцієнт опору. Таким чином, їзда з відритими вікнами може привести до підвищення витрати палива до 10%. 

6 –Автоматична коробка передач (АКПП) в деякому сенсі теж підвищує витрата палива на автомобілі. Не вдаючись у технічні подробиці, можна сказати що автоматиці необхідно час подумати і переключитися на потрібну передачу. У цей час двигун працює на підвищених оборотах і ми отримуємо збільшена витрата палива. Автоматична коробка безсумнівно зручна опція для авто і навіть якщо це збільшує витрату. Мало хто від цього відмовиться, а все тому що це просто і зручно. 

7– Зайва вага (навантаження на автомобіль) також є причиною по цій темі. Огляньте свій автомобіль, може в ньому лежить багато зайвих і непотрібних речей. Зайвий вантаж, вага також збільшує витрату палива. З цього випливає, що зайвий пасажир в машині «з’їдає» свою порцію бензину. Навіть порожній багажник на даху збільшує витрату палива до 10%. Якщо багажник на даху не передбачається задіяти найближчим часом, то краще його зняти. 

Як знизити витрату палива на автомобілі – враховувати всі перераховані вище нюанси. Але і це ще не все. 

Як зменшити витрату палива на інжекторі 

Двигун з інжектором більш новий і більш економічний ніж карбюраторний. Але і тут теж можна знайти кілька причин впливають на підвищену витрату палива. Перше правило, необхідно годувати автомобіль тим бензином, який передбачений заводом виробником. 
Одна з причин збільшеного витрати палива може бути некоректна робота датчиків. По-перше, вона веде до порушення сумішоутворення. По-друге, призводить до перегріву двигуна. Звідси і непотрібний нагрів масла. Причинами можуть служити датчики охолоджуючої рідини, температури впускного колектора, лямбда-зонда. Невірна їх робота веде з збою в системі двигуна і до збільшення витрати палива. 

Як зменшити витрати палива у карбюраторі

Причина великої витрати палива в самому двигуні. На витрата впливають зношені поршневі кільця і стерті вкладиші. Тобто старий двигун покаже підвищена витрата палива, навіть якщо на ньому буде встановлений новий або добре налаштований карбюратор. Через погане бензину мій ВАЗ-21099 з постійністю через кожні 5-6 місяців доводилося ганяти на налаштування карбюратора. Де проводилася чистка і заміна деяких деталей в карбюраторі. Крім двигуна на витрату палива можуть впливати ще й свічки запалювання. 

Свічки запалювання зазвичай мають термін експлуатації на 20 000 км пробігу авто. Використовувати далі такі свічки або міняти на нові – часто питання грошей. Мало хто записує коли ставили свічки в останній раз. Саме для цього й існує ТО. При появі на електродах свічок чорного нагару, необхідна регулювання карбюратора. Добрими вважаються свічки запалювання з іридієвих і платинових сплавів. За заявою виробників таких свічок, вони можуть дати Вам 5% економії палива. 

Як можуть впливати на витрату палива високовольтні дроти? Найкраще це перевірити в темний час доби. Якщо відкриваєте капот і виявляєте іскріння дротів – ось Вам ще одна причина. По-перше, це вибухонебезпечне, адже такі дроти не зможуть дати достатньої напруги для створення гарної іскри. Саме ця причина призведе до того, що отримана суміш не буде повністю згоряти. Тобто підвищений витрати палива залежить і від якісних проводів йдуть на свічки запалювання. 

Як впливає на витрату палива запалювання? Невірна регулювання запалювання і буде причиною підвищеної витрати бензину. Крім цього на такому автомобілі Ви отримаєте зменшення тяги двигуна, і зниження приемистости. Якщо Ваш автомобіль повинен видавати потужність в 90 к.с., то при поганому запалюванні цей параметр впаде до 70-80 одиниць. 

Витрата палива взимку 

У зимовий час витрата палива збільшується на кілька%. Як правило, щоб двигуну було легше заводитися при низьких температурах, взимку необхідно заливати масло менш в’язке. Цим може похвалитися синтетика. Експлуатація автомобіля в зимовий час має на увазі ряд нюансів які необхідно враховувати. Зимова гума м’якша в порівнянні з літньою. На морозі тиск в шинах падає це теж треба врахувати. Слабо накочені шини теж до економії не приведуть. У зимовий час необхідний прогрів двигуна – ось ще один мінус для економії палива. 

Як бачите в автомобілі можна знайти багато нюансів, які так чи інакше впливають на витрату палива. Для досягнення максимальної економії необхідно дотримуватися всіх правил експлуатації авто. Якщо простіше автомобіль повинен бути у відмінному стані, плюс Ваші знання про що говорилося в статті. Добре якщо у Вас новий автомобіль. Авто з великим пробігом як правило має вже купу проблем. 

Вибираючи перед покупкою новий автомобіль (або старий) пам’ятайте, що крім обслуговування його необхідно заправляти. Ось ми і підійшли до найголовнішого – якості бензину. Дуже важливо який бензин ми заливаємо в авто.