0сь 25 порад, що в жодному разі не можна робити в храмі…
Багато вірян, на жаль, навіть не знають, як потрібно себе вести в храмі. Джерело
1.Чоловік не можна заходити до церкви в головному уборі.
Апостола Павла 1-е послання до коринтян, 11: 4-5:
«Кожен чоловік, що молиться чи пророкує з головою покритою, осоромлює свою голову».
2.Жінка, навпаки, не повинна заходити в храм з непокритою головою, причому хустка повинна цілком і повністю покривати волосся і закривати вуха. Апостола Павла 1-е послання до коринтян, 11: 4-5:
«І кожна жінка, що молиться чи пророкує з головою, соромить свою голову».
3.Жінка не повинна приходити в храм з яскравим макіяжем. Краще перед відвідуванням храму зовсім не користуватися косметикою. У церкві повинно зберігати увагу до служби і молитви. Святитель Ігнатій писав: «Як тiло без душі мepтве, так і молитва без уваги – мepтва».
4. Не варто входити в храм в шортах і коротких спідницях. Для жінки досить закрити коліна і надіти будь-який одяг, який буде закривати руки, плечі і гpyди. Чоловік повинен бути в довгих штанах. Жінкам не личить приходити в чоловічому одязі і навпаки. Другезаконня, 22: 5: «На жінці не повинно бути чоловічого одягу, і чоловік не повинен одягатися в жіноче плаття, бо гидота для Господа Бога всяк хто чинить таке».
5.Більшість священиків пускають жінку в храм під час кpитuчних днів, але вона не має права брати участь в таїнствах. У рідкісних випадках, до таїнства жінку допустити можуть, та не варто прикладатися до святих реліквій.
6. У православних храмах не можна хреститися зліва направо.
У книзі «Псалтир» сказано в «короткому виявленні»: «… вважаємо я: перше на чолі (на лобі) нашому, його ж стосується вишній ріг хреста, друге на череві (на животі) нашому, нижній ріг хреста, треті на правому рамі (плечі) нашому, четверте ж на лівому, ними ж знаменуються поперечне простягненя хреста«.
7. У церкві слід відключати мобільні телефони або звук дзвінка. Храм – місце для усамітнення, і спілкування з Богом нічого не повинно заважати.
8. У церкві не можна шуміти, сміятися і голосно розмовляти. У храмах сильна акустика і це може серйозно заважати богослужінню.
9.Діти часто ще не вміють правильно себе вести в храмі. Якщо діти гіперактивні, то краще утриматися від того, щоб брати їх з собою на службу.
10.Жінки в храмі не можуть виконувати функції священнослужителя. Це глибоко закріплено в православній традиції.
11.В православному храмі не рекомендується сидіти. Виняток становлять люди хворі, які фізично не можуть стояти всю службу. Ісаак Сирин писав: «Будь-яка молитва, при якій не зморене тіло, а серце не прийде в погибiль, визнається недозрілим плодом, тому що така молитва – без душі».
12.Якщо вам необхідно перейти в іншу частину храму – не проходьте між священиком і вівтарною частиною.
13.Під час богослужіння не рекомендується без причини ходити по храму і вітатися зі знайомими, це заважає парафіянам зосередитися на молитвах. Вітатись зі знайомими людьми слід мовчки легким кивком голови. Триматися за руку в храмі теж не прийнято.
14.Не можна демонстративно повертатися спиною до вівтаря під час служби і молитви.
15.Не заходьте в вівтарну частину, навіть якщо вам дуже цікаво. Там можуть перебувати тільки служителі храму. Зрідка туди допускаються представників влади.
«Нікому з усіх, що належать до розряду мирян, нехай не буде дозволено входити всередину священного вівтаря, але, по найдавніших переказах, аж ніяк не забороняється це владі і гідності царській».
16.Якщо хтось поруч з вами поводиться невідповідно ситуації – краще промовчати або сказати про це неголосно і делікатно. Однак найкращий вибір – зосередитися на молитві і не робити ніяких зауважень в храмі. Іоанн Златоуст:
«Хто строго розслідує чужі проступки, той не отримає ніякої поблажливості до своїх власних».
17.В храмі не можна нічого їсти, пити і тим більше не входити в храм в нетвeрезoму стані. За статутом не прийнято приходити на ранкову службу на повний шлунок. Оступлення можливі по немочі.
18.Якщо ви кудись поспішаєте – краще не йдіть до церкви. Похід до храму не терпить меушні, тому постійно поглядати на годинник або питати час у когось ще вважається зневажливим.
19.В церкві не варто схрещувати руки за спиною. Звідки з’явилася ця заборона, вже ніхто не пам’ятає, але краще не провокувати навколишніх. Схрещування рук, як і «фіга за спиною» – найдавніші символи захисту і неприйняття чого-небудь. У спілкуванні з Богом слід бути повністю відкритим і щирим.
20.У записках за здоров’я і за упoкій не потрібно писати прізвища та по батькові, а також нецерковні імена. Вносити до списку нехрещених, іновірців і сaмогyбців теж не прийнято.
21.Не варто виймати сгорівші свічки і вставляти свої на їх місце. Це можуть робити лише службовці храму після завершення обрядів.
22. У храм не можна ходити з тваринами, особливо – з собаками. В Біблії собака вважається нечистою твариною, у іудеїв її вважали втіленням всього мерзенного.
23.Думка служителів церкви сильно розрізняється щодо неношення натільного хрестика в церкві. Деякі вважають, що це великий гріх, інші закликають бути більш терпимими до людини. Без хрестика вас можуть пустити до церкви, але до таїнств не допустять.
24.Прикладуючись до ікони, не цілуйте лики Христа, Божої матері і святих. Не можна цілувати рамку ікони.
25.В церкві і у дворі церкви забороняється кypити.