Ми живемо окремо від свекрухи, вона гарна жінка, завжди надсилає нам смачну їжу та консерви. Але є одне «але».

Моя свекруха завжди була для мене втіленням домашнього затишку. Вона постійно надсилала нам кошики зі смачною домашньою їжею та саморобними консервами. Щоразу, відкриваючи її посилку, ми з чоловіком насолоджувалися ароматами домашніх заготовок.

Якось ми вирішили провести вихідні у неї на селі. Я була схвильована можливістю побачити, як вона створює свої кулінарні шедеври. Однак після приїзду я зіткнулася з ситуацією, яка кардинально змінила моє ставлення до цих візитів та посилок.

Коли ми приїхали, свекруха зустріла нас привітно і одразу повела на кухню, де вже кипіла робота. У повітрі лунали аромати тушкованих овочів та свіжих трав, але коли я підійшла ближче, щоб подивитися, як вона готує – мене чекало здивування. Кухня була в повному безладді. Старі прилади, покриті іржею, використовувалися разом з посудом, який бачив найкращі часи десятиліття тому.

На підлозі скупчилися крихти та плями невизначеного походження, а раковина була забита немитими каструлями та тарілками. «Ой, не зважай, люба, це мої старі добрі помічники, вони вже як члени сім’ї!» — радісно пояснила вона, помітивши мій ошелешений погляд. Я спробувала приховати своє здивування та страх:

«Все виглядає так… досвідчено», – сказала я, намагаючись звучати переконливо. Увечері, сидячи за вечерею, я мовчки пережовувала їжу, не перестаючи думати про кухонний хаос.

Чоловік, помітивши мій неспокій, тихо спитав: «Все в порядку?» «Так, просто думала, як багато у нас вдома посуду, який не використовується. Може, привеземо мамі якусь частину?» – Запропонувала я, намагаючись знайти спосіб допомогти без образ. Так я вирішила не тільки підтримати чистоту на кухні свекрухи, але й зберегти наші дружні стосунки, поки моя таємниця про неї залишалася лише в моєму серці.

Джерело