Чому починають чорніти кінчики листя на кімнатних рослинах, та як цього запобігти

Кімнатні рослини потребують в зимовий період ретельного догляду.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Пошепки

Ви могли помітити, що кінчики листя у ваших рослин чорніють і сохнуть. Це з часом може призвести до того, що по краях з’являться великі коричневі ділянки, які поступово стануть сухими або м’якими, а листя зів’яне.

Отже, в наслідок чого сохнуть кінчики кімнатної рослини?

Порушення комфортної вологості ґрунту.

Ґрунт кожної рослини вбирає вологу по-різному, тому потрібно знати на скільки води потрібно саме тій рослині, за якою ви доглядаєте. Надмірна сухість призведе до того, що листки  почнуть в’янути, а також з’являться сухі кінці. Рослини таким чином сигналізують про погіршення умов утримання.

Ще зверніть увагу на те, що взимку рослинам слід давати менше води, адже температура повітря знижується і поглинання рідини зменшується.

Якщо під час поливу ви зрозуміли, що рідини занадто багато, то перемістіть вазон в тепле приміщення та розрихліть ґрунт.

Спека та сухе повітря.

Листя починає чорніти від недостатньої вологості повітря. Це може спричинити зависока температура у приміщенні. Пам’ятайте, що кімнатні рослини слід вирощувати при температурі  16-20 градусів.

Недостатнє освітлення.

Світло просто необхідне для нормального росту рослини, адже сонячне проміння сприяє фотосинтезу в листках. Якщо світла буде недостатньо, то листя почне відсихати, або ж деформується форма.

Опіки та обмороження.

Занадто багато сонячного проміння також є шкідливими для рослини, адже це спричиняє те, що можуть з’явитися опіки на листках. Такі ж опіки з’являються і від ламп, які використовують для підсвічення рослин.

Світловий опік найчастіше трапляється навесні, коли день стає довшим і сонячного проміння стає в приміщенні більше. На рослині з’являються плями на кінцях листів та по всій листовій пластині. Найгірше те, що обпечене місце може призвести ще й до відмирання рослини, якщо вчасно не перешкодити цьому.

Найкращий спосіб запобігання сонячного опіку є зміна місця освітлення улюбленця. Влітку краще затіняти вікна.

Листя може чорніти від протягів. Холодний потік повітря здатний висушувати листя, тому ми вам радимо перенести рослину в місце, де немає холодного потоку повітря.

Шкідники та хвороби.

Різного виду хвороби та шкідники також шкодять рослині та не дають їй можливості повноцінно розвиватися. Слідкуйте за станом вазону і, якщо з’являться якісь проблеми, то використовуйте спеціальні засоби для того, щоб їх позбутися.

Поради

Підливайте рослину водою кімнатної температури. Не тримайте хвору рослину під прямими сонячними променями та слідкуйте за вологістю повітря. Якщо земля у вазоні дуже суха, то помістіть горщик у відро з водою, щоб пересушене коріння повністю просочилося рідиною.

Воду з-під крана краще на кілька днів залишити, щоб відстоялася, а тоді використовувати для поливу.

А ви стикалися з цією проблемою?