Чому я раніше цього не знала!..Декілька способів скоротити витрати газу під час приготування їжі
Це гарантує економію грошей, які витрачаються на оплату цього ресурсу.
Вартість комунальних послуг з кожним роком збільшується, тому тема економії стає все більш актуальною, інформує Ukr.Media.
А у деяких людей і зовсім відсутнє централізоване підключення до природного газу. Тому варто згадати 7 порад, які допоможуть економити газ при приготуванні.
Правильний вибір каструлі
Багато хто знає, що для індукційної плити потрібно вибирати спеціальний посуд. Але, використовуючи газ, також варто проявляти уважність.
Якщо поставити маленьку посуд на велику конфорку — частина газу буде використовуватися марно. Протилежна історія, якщо конфорка невелика, в цьому випадку каструля не буде швидко прогріватися, а частина енергії просто буде губитися. Каструлі повинні відповідати розміру конфорки.
Духову шафу потрібно використовувати по максимуму
Хочеться щось приготувати в духовці? Логічно готувати не одну, а кілька страв. Така порада дозволить швидше приготувати вечерю і заощадить газ. Звичайно, прийом можна застосовувати тільки для тих страв, у яких збігається температурний режим.
Також не можна разом готувати:
1) М’ясо.
2) Прянощі.
3) Рибу.
Щільне закриття дверцят
У нових моделях хороші ущільнювальні гумки, тому звертати на подібну увагу сенсу немає. Але, якщо йдеться про стару духовку, швидше за все, у неї двері не закривається щільно, через що частина тепла йде. Можна згадати кілька причин, чому дверцята потрібно закривати щільно:
духовка перестає тримати потрібну температуру, бо її частина просто потрапляє на вулицю;
тісто буде опадати, якщо всередині “гуляє” повітря;
через щілину в приміщення постійно будуть пробиватися аромати їжі. Найпростіший приклад: якщо готувати рибу, її запах швидко пошириться по всьому приміщенню.
За щільністю дверки завжди потрібно стежити.
Вапняний наліт потрібно видаляти
Товстий білий накип на чайнику — це поширена проблема, з якою стикається багато господинь. І тут мова не йде про естетику, адже є й інші проблеми. Наприклад, вапняний наліт змінює смак води, хоча багато хто цього не помічає. Також час його закипання збільшується приблизно на 30%.
Полум’я повинне бути під посудом
Важливо, щоб полум’я було менше діаметра посуду. Якщо полум’я розходиться з боків, то половина енергії не використовується за прямим призначенням. Ця порада особливо важлива в літню пору року, коли зайвий раз прогрівати квартиру точно не слід.
Потрібна кількість води
Деякі люди набирають воду в чайник або каструлю з надлишком. Цього робити не слід, адже час закипання збільшується і розходиться більше газу. Логічніше набирати тільки потрібну кількість води.
Накривати посуд кришками
Намагаючись нагріти воду без кришки, значна частина тепла йде в простір. Також через це в приміщенні з’являється багато пари, яка осідає на стінах і навіть може спровокувати появу грибка в холодну пору року. У закритому посуді рідина закипає завжди швидше, за рахунок чого улюблені страви можна приготувати швидше.