Чи все Вас влаштовує у Вашому житті? «Подяка – ліки проти невротичного почуття провини». Сильний метод, що притягає приємні події!

Практикування «Подяки» – це дуже сильний метод, що допомагає притягувати багато приємних подій у своє життя. “Живучи з установкою на подяку, ми можемо змінити у світі дуже багато”.

Коли ж ми забуваємо про вдячність, то дуже легко відхиляємося від своєї мети », – говорить Джо Вітале.

Джо Вітале, який був бездомним 20 років тому, зараз визнаний одним із найкращих фахівців із маркетингу у світі.

Автор понад 20 книг, які розійшлися мільйонними тиражами по всьому світу. Серед них – «Секрет тяжіння», «Життя без обмежень» та «Гіпнотичні рекламні тексти». Ідеї ​​Джо Вітале також лягли в основу книги «Таємниця». Завдяки участі у фільмі «Секрет» і успіху його книг «Секрет тяжіння» і «Життя без обмежень» Джо Вітале придбав славу гуру в питаннях самовдосконалення.

Коли ви успішні, багаті, щасливі й здорові, то можна дякувати долі за все це, але що ж робити, якщо ваше життя повне проблем? За що ж дякувати, коли здається, що все жахливо?

Якщо подумати, привід для подяки все одно знайдеться.

Спробуйте знайти радість у найпростіших речах:

– Я вдячний за те, що живу.

– У мене є рідні та близькі (кохана людина, діти – самі продовжите цей список …).

– У мене є друзі (хоч один близький друг або подруга, напевно, є!).

– Я насолоджуюся спілкуванням із цікавими людьми. (Знову ж таки – якщо їх поки що немає на горизонті, шукайте, і вони знайдуться).

– У мене є дах над головою (неважливо, своє житло або знімне, великий будинок або скромна однокімнатна квартира).

– У мене є комп’ютер з виходом в Інтернет (а це так, якщо ви читаєте ці рядки).

– У мене є прагнення до успіху і процвітання (а може, ви вже успішні й багаті! Але навіть якщо ви поки що тільки на шляху до цього, теж чудово!).

– У мене є улюблена робота (якщо її поки що немає – значить, є хоча б робота, яка вас годує, а ще – у вас, напевно, є хобі для душі).

– Я вмію радіти сонцю, співу птахів і посмішкам перехожих.

– Я дякую долі й Богу за кожен прожитий день, адже він несе мені стільки відкриттів! Якщо у вас з’явиться звичка вести “щоденник подяки, то ви з кожним днем будете знаходити все більше радості у своєму житті.

Найвищий пілотаж – коли ви переходите від подяки ЗА ЩОСЬ до тотального відчуття подяки всередині. Не зайвим буде самому випромінювати подяку за все, що відбувається в житті.

Практика «Подяки»

Всім нам, як повітря, потрібна вдячність. Свідомо чи ні, але ми чекаємо на неї. І найчастіше чекаємо від інших. Ми хочемо, щоб наші заслуги та перемоги були оцінені й визнані.

Склади список на тему: «Від кого я чекаю подяки й за що?». Візьми ручку, зошит і напиши: “Я чекаю подяки від …” (і пиши все, що полізе тобі в голову, не думай і не оцінюй) і наступне: “Я чекаю подяку за …”
Довгий список вийшов? Тепер запитай себе: «Чи вмію я сам дякувати? Як часто я дякую іншим? А собі? ».

Немає сенсу чекати подяки від інших людей, починайте дякувати самі. Коли ти дякуєш, то починаєш помічати, приймати з радістю і більше цінувати те, що маєш у житті.

Дякувати можна кому завгодно і скільки завгодно разів. Батькам – за те, що вони подарували тобі життя, країні – за мирне небо над головою, планеті –  за те, що ще терпить наші витівки і експерименти, сонечку – за те, що зігріває нас своїми ласкавими променями, дощу – за те, що живить землю, грозі – за чудову веселку, яку можна побачити після неї, довгій зимі – за можливість покататися на лижах або пограти в сніжки з дітьми, і, звичайно ж, собі, за всі свої таланти, всі добрі вчинки й навіть за позитивні думки.

1. Мої подяки

Завдання дуже просте, але для того, щоб воно працювало на автоматі, потрібне щоденне практикування.

Складіть список того, за що ви вдячні:

1. За що ви відчуваєте вдячність в житті / бізнесі / професійній сфері?
2. За що ви відчуваєте вдячність в особистих  стосунках?
3. За що ви вдячні собі?

Щодня ви складаєте НОВИЙ список, відповіді НЕ повинні повторюватися.

2. Практикування подяки

Після того, як ви склали список подяк, проведіть коротку практику, щоб відчути вдячність, а не тільки подумати про неї.

Займіть зручне положення. Закрийте очі. Зосередьтеся на вашому диханні.

Зробіть 3 глибокі вдихи – видихи на повні груди.

Згадайте будь-який момент із життя, коли ви відчували вдячність … за те, що для вас зробили.
Це момент, коли зсередини вас йшов потужний потік.

Піймати відчуття подяки.

Поверніться до вашого списку. Зосередьтеся на першому пункті списку.

На вдиху подумки скажіть: Благо на видиху – Дарую.

Відчуйте, як ваше серце розкривається, і потужний потік зсередини спрямовується зовні.

2-й і 3-й пункт списку: Благо – Дарую.

Наступного дня повторіть практику подяки з новим списком.

Важливо не просто сказати “Дякую”, а відчути цю вдячність кожною клітиною!

3. Поділіться вашою вдячністю з друзями

Додайте ваш список подяк у вашому профілі в соціальних мережах. Один день – один список. Можна з питанням: А за що ВИ вдячні сьогодні?

Це найкращий спосіб надихнути ваших знайомих зробити те ж саме.

Що робити, якщо ви НЕ користуєтеся соціальними мережами? Додайте ваші подяки в коментарях!

4. Вправи для тренування навичок подяки:

Вибери 10 осіб, які мають особливе значення у твоєму житті, і подякуй їм. Вислови їм вдячність і подяку. (Можна зробити це особисто, але якщо це занадто важко для тебе, напиши їм листи з подякою і перечитуй час від часу).

Згадай найважливіші ситуації у своєму житті: і свої успіхи, і поразки. Подякуй собі й Всесвіту за все це. Це твій досвід, праця твоєї душі, праця, яка допомагає тобі розкритися найбільш яскраво.

Щодня дякуй: 

– 10 разів собі (за те, що маєш і робиш)
– 10 разів іншим людям – і близьким, і далеким
– 10 разів Всесвіту за те, що отримуєш

Дякуйте якомога частіше. Вийшли з транспорту – скажіть спасибі водієві; подякуйте продавцю або листоноші, прибиральниці на вашій сходовій клітині. Почуття подяки не просто потрібно розвивати, його потрібно постійно плекати в собі і зміцнювати.

Річ у тому, що багато людей приймають хороші справи та події, які трапляються з ними, як належне. Що насправді неправильно.

За все в цьому житті потрібно бути вдячним. Причому не важливо,  хороші події трапилися, чи не дуже. У вас трапилися життєві труднощі? Ви захворіли? Що робите в такій ситуації? Відразу нарікаєте на долю, скаржитеся, можливо, іншим людям… І самі не помічаєте, що низка негараздів продовжує тягнутися за вами.

А якщо подивитися на ситуацію не з одного боку, а об’ємно? Вам було послане випробування, яке необхідно подолати. Тільки задумайтеся, навіщо? Щоб зміцнити ваш моральний дух, спонукати до дій і розвитку.

Так будьте ж вдячні за це, замість того, щоб виливати негатив назовні та звинувачувати всіх навколо в ваших бідах.

Подяка збагачує нас духовно. Прислухайтеся до самого цього слова. Що може бути цінніше за вдячність? Це слово вміщує в себе стільки позитивної енергії та глибокого сенсу, що не можна ним знехтувати.

Дякуйте якомога частіше. Вийшли з транспорту – скажіть спасибі водієві; подякуйте продавцю або листоноші, прибиральниці на вашій сходовій клітині.

Відкрийтеся світу! Це не складно, достатньо вимовити лише одне слово. Дякую! Який величезний ефект за ним ховається.

Вчені встановили, що люди, які висловлюють подяку, в кілька разів здоровіші й енергійніші.

Ще раз зазначу, що практикувати подяку потрібно, навіть якщо ви переживаєте важкі часи. Тільки за допомогою подяки можна впоратися з труднощами, подолати негаразди та навчитися бачити навколо себе багато хорошого і доброго, того, чого ви, можливо, не помічали або не хотіли впускати у своє серце.

Способи розвинути почуття подяки

Існує кілька відмінних способів, щоб практикування подяки увійшло і закріпилося у вашому житті.

Щоденник подяки

Перед сном дуже корисно записувати кілька подій, за які ви вдячні комусь. Ви відчули сьогодні вдячність? Запишіть, не втрачайте цього відчуття. Це може бути все що завгодно: чоловік допоміг із прибиранням, дитина принесла хорошу оцінку зі школи, на вулиці був сонячний теплий день.

Намагайтеся частіше дякувати іншим людям

Про це я вже згадала трохи вище. Говоріть всім людям, які того варті, слова подяки, нехай вони знають, що ви не байдужі до їхніх старань.

Вмійте бачити у всьому позитивні сторони

Я десь читала, що один чоловік запізнився в аеропорт і літак, на якому він збирався відлетіти на ділову зустріч, природно, полетів без нього. Цей чоловік був дуже засмучений, зірвалася домовленість щодо серйозної угоди! Але незабаром те, про що він дізнався, просто спантеличило і шокувало його. Виявилося, що той літак розбився. Тепер він вже не був таким категоричним, розмірковуючи про скасовану зустріч, і подякував долі.

Подяка – це не просто якась тактовність або ввічливість. Це потік доброзичливості, що йде прямо з душі. Людина, що практикує подяку, набагато рідше піддається різним стресам.

Цікаві думки? Погоджуєтесь з ними чи ні? Діліться думками та враженнями в коментарях.