Деруни будуть золотистими та смачними: які 3 моменти важливо врахувати під час смаження
Все набагато простіше, ніж ви думали.
Деруни — це одна з найпопулярніших та улюблених страв з картоплі. Існує безліч домашніх рецептів приготування дерунів, але є 3 головні правила, які завжди допоможуть вам приготувати справжні смачні деруни, інформує Ukr.Media.
Перше правило, це вибір картоплі! Найкраще підходить крохмалиста картопля. Як же її вибрати й дізнатися, що в ній багато крохмалю? На вигляд визначити кількість крохмалю не так просто. За досвідом кухарів існує думка, що біла картопля містить менше крохмалю, ніж жовта. Перевірити кількість крохмалю в картоплі можна вже вдома після придбання на ринку. Розріжте картоплину навпіл і спробуйте її з’єднати, якщо не з’єдналася, то в такій картоплі крохмалю мало. Напевно ви помічали, коли нарізана в мисці картопля злиплася, це і є перша ознака крохмалистої картоплі. Так само на дотик буде відчуття, що рука намазана крейдою. Молода картопля для дерунів не підійде, оскільки в ній мало крохмалю.
Друге правило, це як ми подрібнимо картоплю і що додаємо до дерунів. Найкраще для цього підійде дрібна тертка. Так деруни виходять соковитішими, із золотистою хрусткою скоринкою. Картоплю обов’язково віджимаємо від зайвого соку. Потім через 3-4 хвилини крохмаль осяде, зайвий сік виливаємо, а крохмаль відправляємо назад у натерту картоплю.
Щоб деруни не темніли, на пів кіло картоплі додаємо одну середню цибулину. Цибулю подрібнюємо на дрібній тертці. Якщо хтось не любить деруни з цибулею, можна додати сметану, однієї столової ложки на 0.5 кг. картоплі буде достатньо.
Якщо додаєте яйце, то звичайно ж без борошна не обійтися.
З додаванням борошна теж не можна перестаратися. На пів кіло картоплі однієї з гіркої ложки борошна буде достатньо. Але можна обійтися без неї, замінивши 1-2 ложками картопляного крохмалю.
Третє правило це на чому і як ми смажитимемо. Для цього найкраще підходить чавунна сковорода або товстостінна з антипригарним покриттям. Викладаємо деруни на добре розігріту сковороду. Соняшникової олії має бути стільки, щоб вона наполовину покривала деруни. Смажимо до золотистої рум’яної скоринки. Також деруни смажать на смальці, теж виходять дуже смачними.
Викладаємо готові деруни на тарілку із паперовими серветками!