Дівчині діагностували пухлину головного мозку, проте виявилося, що причина її головного болю — жива істота
Дівчина сім років страждала через постійний головний біль і погіршення зору, поки не дізналася причину свого незвичайного стану. Лікарі були впевнені, що у пацієнтки пухлина мозку, і результати томографії це підтвердили, але під час операції на медиків чекало несподіване відкриття, інформує Ukr.Media.
Австралійські лікарі поставлені у глухий кут: нехай вони і врятували життя пацієнтці, але ось причина її хвороби — поки що загадка.
До лікарні Мельбруна звернулася 25-річна місцева жителька, яка вже не могла терпіти головний біль. Раніше напади були нечастими, і пацієнтка не надавала їм значення, але з часом до них додалася короткочасна втрата зору.
Батьки дівчини забили тривогу, і лікарі до початку операції були впевнені, що сканування показало наявність у її головному мозку кісти. Однак під час операції вони виявили те, чого не очікували. Пухлиною виявилося скупчення личинок стрічкового хробака.
Дівчині поставили діагноз нейроцистицеркоз — зараження свинячим ціп’яком. Це викликало питання не лише у лікарів австралійки, а й у фахівців тропічної медицини. Пацієнтка ніколи не полишала межі країни, а від стрічкових черв’яків загону Cyclophyllidea, зазвичай, страждають жителі Латинської Америки, Південно-Східної Азії та Африки.
У Австралії його діагностують у мігрантів і людей, які відвідували країни світу, що розвиваються, тож фахівці визнали: випадок 25-річної австралійки — унікальний. Паразит Taenia solium потрапляє в організм через свиняче м’ясо або неочищену воду, з якою контактують тварини.
Звірі заражаються через екскременти інфікованих людей. На території Північної Америки, Центральної Європи, Японії та Австралії черв’як зустрічається рідко. Нейроцистицеркоз — найчастіша причина епілепсії у всьому світі. Він також може викликати інсульт, головний біль, запаморочення і нервово-психічну дисфункцію.
У цьому і прихована загадка — як могла заразитися дівчина, яка ніколи не виїжджала з Австралії і просто не могла контактувати із зараженими свинями або вживати їх м’ясо? У лікарів поки є тільки одне припущення.
Оскільки дівчина з юних років працювала баристою і виїжджала за межі рідного Мельбруна, вона могла контактувати з туристами з країн, де захворювання поширене. За даними ВООЗ, лікування від нейроцистицеркозу тривале і дороге, але австралійські лікарі сподіваються, що їх унікальна пацієнтка видужає якомога швидше.