Думала, поставили браковані вікна … Прo цe вам нe рoзкаже жоден майстер!
Сучасні металопластикові вікна мають масу переваг: не течуть, добре утримують шум з вулиці, зберігають тепло. Але, як часто буває в житті, за достоїнствами нерозривно слідують недоліки. Минуло пару днів і на вікнах став утворюватися рясний конденсат. Зі старими дерев’яними вікнами такого не було! Чому це відбувається, і як з цим боротися? Джерело
Конденсат на вікнах
Чому запітніло пластикове вікно – причина криється в різниці температур між повітрям в приміщенні і повітрям на вулиці. Кордоном між ними служить віконне скло. При попаданні на нього, пар перетворюється в воду і осідає у вигляді конденсату.
Чим холодніше в кімнаті, тим менше потрібно вологи для випадання роси. Іншими словами, в прохолодному і досить вологому приміщенні ймовірність утворення конденсату вище.
У теплому і сухому приміщенні конденсат, як правило, не утворюється.
«Зі старими вікнами такого не було» – скажеш ти. Вірно, але не тому, що нові вікна гірші. У дерев’яних вікнах, як правило, є багато невеликих щілин, через які постійно заходить більш сухе повітря з вулиці, зменшуючи загальну вологість в приміщенні.
На жаль, запотівання вікон не тільки естетична проблема. Конденсат на пластикових вікнах сигналізує про нездоровий мікроклімат в квартирі. Підвищена вологість веде до утворення різних видів грибків, цвілі. Недостатня вентиляція сприяє скупченню вуглекислого газу і збільшення концентрації в повітрі шкідливих речовин. В результаті, у мешканців погіршується самопочуття, знижується імунітет.
Як позбутися запотівання вікон?
Почни з перевірки якості вентиляції. Можливо вона засмітилася або потрібно встановити вентиляційну решітку більшого перетину. Додатково можна встановити кухонну витяжку.
Перевір як закладені укоси. Якщо з зовнішньої сторони залишилися щілини, в них буде заходити холодне повітря і волога, охолоджуючи всю конструкцію.