ГРИБНЕ ЦАРСТВО ПІД БОКОМ. Показує простий СПОСІБ, ЯК ВИРОСТИТИ ГЛИВИ У СЕБЕ ВДОМА

Гливи — багате джерело калію, цинку, заліза, фосфору, білків і вуглеводів. Ці гриби покращують роботу кишечника, піднімають імунітет, виводять з організму токсини і важкі метали. Якщо з’їдати всього 1 гливу в день протягом 2 місяців, можна знизити рівень холестерину на 33%!

Щоб виростити гливи у себе вдома, не обов’язково бути фахівцем з грибівництву. Все, що вам потрібно, це знання технології та дотримання правил безпеки. Такий корисний продукт просто зобов’язаний бути під боком!

Як виростити гриби гливи в домашніх умовах

Нам знадобиться сама грибниця (міцелій) і грунт (субстрат) для неї.

Для субстрату підійде солома ячменю, гречане лушпиння, кукурудзяні качани або лузга соняшника. Деревну стружку й тирсу брати не варто: вирощувати гриби на них досить важко. Всього вам знадобиться 8-10 кг подрібненої сировини.

Щоб грунт був м’яким, пружним, зволоженим і очищеним від цвілі, перед посадкою обробіть його гарячою парою. Після цього залийте гарячою водою і прокип’ятіть протягом години, потім покладіть під прес і охолодіть до 25 градусів.

Підготовка міцелію і посадка грибів

Придбати грибницю можна в будь-якому господарстві, яке вирощує гриби в великих масштабах. Для першої посадки буде досить 1 кг міцелію — з нього можна виростити до 5 кг глив.

Перед закладанням грибниці продезінфікуйте всі робочі поверхні. Змішайте міцелій з субстратом з розрахунку 0,5 см грибниці на кожні 5 см землі.

Помістіть суміш у поліетиленовий мішок об’ємом 10-15 кг (можна розділити грунт на 2 мішки по 5 кг). З боків виконайте надрізи довжиною 0,5-1 см стерильним ножем.

Зауважте мішок і розташуйте його вертикально, щоб кисень надходив з усіх боків — найкраще підвісити за гак до стелі. Дотримуйтесь температурний режим — не вище 22 градусів.

Інкубаційний період триває 10-15 днів. За цей час грунт прогріється і заповниться розрослася грибницею. До появи грибів необхідно обприскувати мішки водою, але не заливати їх. А ось провітрювати приміщення не варто: грибам необхідний певний рівень вологості і вуглекислого газу.

Дочекайтеся першої хвилі врожаю, після чого виконайте 4 умови: участь полив до 2 разів на добу, провітрюйте кімнату до 4 разів на день, знизьте температуру до 10 градусів і налаштуйте 8-годинне освітлення.

Через 14 днів чекайте другу хвилю. Всього їх буде 4, але 75% врожаю дають перші дві. Коли блоки перестануть плодоносити, замініть їх, а вміст можна використовувати як добриво.

Вимоги до приміщення для вирощування глив

Для ведення домашнього грибного господарства підійдуть теплиці або підвальні приміщення з гарним освітленням. Чи не рекомендуємо вирощувати гливи в квартирі. Гриби виділяють алергенні суперечки, які викликають кашель і можуть спровокувати астму. Крім того, для росту їм необхідний підвищений рівень вологості, а це загрожує появою цвілі.

Не варто перебувати в приміщенні з міцелієм більше 2 годин. Під час роботи надягайте респіратор або марлеву пов’язку.

Не допускайте перезреваніе грибів і своєчасно збирайте урожай.

Виростити гливи можна ще простіше: досить купити готовий грибний блок з замішаним субстратом і просто слідувати інструкціям. Головне, що потрібно в цій справі, — націлюватися на успіх. Знявши перший урожай, багато людей захоплюються цим процесом настільки, що навіть починають власний бізнес!

Випробуйте цю просту технологію і балуйте сім’ю свіжими грибами цілий рік! Якщо вам сподобалася ця стаття, збережіть її та поділіться з друзями.