“Мамо, вuбач, що не запросuлu на весілля, але мu так вuрішuлu”: Мені б не так прuкро було, якбu я у її чоловіка фотоrрафії з весілля не побачuла в соціальнuх мережах. Там вонu з йоrо батькамu щаслuві такі стоять. А мu, значuть, зайві?

Анна Михайлівна, жінка сорока п’яти років з волоссям попелястого кольору, зібраним в недбалий хвостик, поспішаючи, забігла в бібліотеку. Кинувши на стілець, що стоїть біля входу, свою чорну сумку, вона сіла і поглянула на Тетяну Денисівну, яка сьогодні працювала. Та, в свою чергу, здивовано подивилася на змінницю поверх окулярів у фіолетовій оправі.

– Аню, ти чого це тут? Сьогодні ж твій вихідний чи почитати прийшла? – зважилася пожартувати вона, хоча бачила, що її напарниця з’явилася явно не через любов до читання. Анна Михайлівна стискала білу хустинку і намагалася відкрити рот, щоб пояснити причину своєї появи, але неслухняні губи тремтіли, не даючи сказати ні слова. Нарешті у неї вийшло вичавити з себе невелику фразу: – Вона … Вона вийшла заміж. А нас не покликали, – і, не витримавши образи, заплакала, схиливши обличчя низько над колінами.

Тетяна Денисівна, круглолиця, огрядна дама середнього віку наблизилася до жінки і, обійнявши її тендітні плечі, почала розпитувати: – Хто не покликав? Що трапилося? Я не розумію. Анна крізь сльози намагалася пояснити колезі, а за сумісництвом і подрузі причину своїх сліз: – Віка. Вона вийшла заміж, уявляєш! Я тільки зараз дізналася, – і, намагаючись заспокоїтися, додала: – Сказала мені: «Мамо, вибач, що не запросила на весілля, але ми так вирішили», – і знову сльози градом полилися з її сумних очей.

– Як же так? – сплеснула подруга руками і, піднявши Анну за лікоть, повела її в комірчину для співробітників бібліотеки, примовляючи: – Ну, ну, дорога, заспокойся. Зараз чайку вип’ємо, і все мені докладно розкажеш. Може, легше стане.

Випивши гарячого чаю, Анна Михайлівна заспокоїлася і розповіла Тетяні Денисівні розмову з донькою. – Танюш, ти ж знаєш, що Віка в сусідньому місті вчиться. У нашому-то ніде. Я їй допомагала, чим могла. Поки чоловік не міг влаштуватися на роботу, я на двох роботах пахала, щоб забезпечити її майбутнє, квартиру доньці в іпотеку купила, гроші висилала.

Тетяна згадала дочку Анни. Років зо два вона її не бачила, але вже тоді дівчина була дорослою не по роках. Навчаючись в інституті, у неї ніколи не виникало бажання допомогти матері. Вона тільки тягнула з її подруги гроші. Тим часом Анна продовжувала: – Хлопця зустріла, разом жити вони почали. Так що я тобі розповідаю, ти ж знаєш. А сьогодні ось повідомила, що вони одружилися і що весілля, мовляв, в колі друзів було. Я її виростила, вивчила. Мені б не так прикро було, якби я у її чоловіка фотографії з весілля не побачила в соціальних мережах. Там вони з його батьками щасливі такі стоять …, – тут Анна Михайлівна не змогла стриматися, і зрадницькі сльози знову окропили втомлене і раптово пристаріле обличчя.

– Ось вона …, – Тетяна Денисівна не знайшла потрібних слів і задумливо замовкла. Їй стало прикро за подругу. «Так як вона посміла так образити матір?», – подумала жінка. Анна Михайлівна ще трохи посиділа, а потім пішла назад додому. Виговорившись колезі і поплакавши на її плечі, жінка відчула себе значно краще. А Тетяна до кінця робочого дня обмірковувала свій план допомоги подрузі. І придумала.

Прийшовши додому, вона зателефонувала Вікторії … Через день, ввечері, в двері Анни Михайлівни подзвонили, але вона не чекала гостей. Подивившись у вічко, жінка побачила дочку із зятем. Сторопівши від несподіванки, вона відкрила двері, і перед її опухлим від сліз обличчям з’явився величезний букет з різнокольорових кущових троянд, хризантем і баранчиків. Вікторія обняла матір і довго просила у неї вибачення, пояснюючи, що батьки її чоловіка Андрія прийшли без запрошення. А потім сказала: – Мамусю, ми хотіли по-сімейному потім з вами посидіти, так би мовити, розділити радість. Збирайся, клич батька, в ресторан підемо.

Анна Михайлівна заметушилася, знайшовши свою колишню енергійність і по дорозі в кімнату прокричала: – Викусь, батько на роботі, нещодавно влаштувався, дорогою його заберемо – і, щасливо посміхаючись, побігла перевдягатися …

Джерело