Ні в якому разі не залишайте зарядний пристрій в розетці! І ось чому …
Навчальні і виробничі процеси неможливі без використання планшетів, телефонів, ноутбуків і інших гаджетів. Ці прилади потребують підтримки заряду акумуляторів за допомогою зарядних пристроїв. Практично у всіх користувачів є не одне таке пристосування: у сумці, в тумбочці, у ліжку, на кухні. І мало хто після закінчення використання звертає увагу на його повне відключення, найчастіше воно так і залишається в розетці. А чи це безпечно?
Як безпечно користуватися зарядкою для телефону
Залишати що-небудь включеним в розетку без нагляду само по собі є порушенням техніки пожежної безпеки. Одна з найпоширеніших причин загоряння – коротке замкнення. Звичайний споживач навряд чи знає, що з його зарядним пристроєм щось не в порядку. На зайвий нагрів корпусу пристрою більшість просто знизує плечима, пояснюючи це звичайним споживанням енергі.
До речі, такий стан нормально за умови здійснюваного процесу зарядки. Якщо ж гаджет вже відключений, то нагрів зарядного пристрою говорить про несправності приладу.
Це може призвести до розплавлення пластику як самого пристрою, так і корпусу розетки. Займання та коротке замкнення в даному випадку цілком очікувані. Навіть якщо зарядник зовсім не гріється, ризик короткого замкнення все одно залишається (наприклад, при стрибку напруги в мережі).
Саме через стрибки напруги в мережі фахівці не рекомендують залишати свої гаджети на зарядці на всю ніч. Зламатися може як сам зарядний пристрій, так і гаджет, який «працював» з його допомогою.
Якщо у вас є мережевий фільтр із захистом від стрибків напруги або даною функцією оснащений сам гаджет, то можна не хвилюватися, збої у подачі електроенергії не зашкодять заряжаємому пристрою.
Багато кажуть, що, залишаючи телефон (ноутбук, планшет) підключеним до розетки після його повної зарядки, ми досить суттєво скорочуємо ресурс акумулятора, а отже, і «життя» гаджета. Це твердження викликає багато суперечок в інтернеті. Прихильники відключення гаджета відразу після зарядки обґрунтовують свою дію захистом акумулятора. Противники ж кажуть, що в середньому люди змінюють свої гаджети раз у два роки, а на цей час батареї цілком вистачить, так що немає сенсу «морочитися».
До того ж всі сучасні пристрої оснащені вбудованими контролерами, які після закінчення зарядки припиняють подачу енергії на акумулятор, не даючи йому «переповнитися». Тому якщо у вас не старенький гаджет, можна не відслідковувати момент його повної зарядки, але якщо ваш пристрій сильно нагрівається в процесі зарядки, так і після її закінчення, то є сенс від’єднувати його відразу.
І ще один аспект: при не відключеному зарядному пристрої триває споживання електрики. Звичайно, воно мізерно мало, до 3 ватт на годину, в грошовому еквіваленті це сущі копійки. Але якщо таких зарядников кілька в квартирі, не кажучи вже про багатоквартирному будинку або офісі, то варто задуматися над зайвими витратами.
Незайвим буде виймати зарядний пристрій з розетки, якщо у вас в будинку є любителі що-небудь погризти від нудьги (собаки або кішки). Краще, якщо вони перегризуть дріт, на який не буде подаватися ніякої напруги.
Щоб уникнути різних проблем, пов’язаних із зарядними пристроями, слід просто взяти в звичку відключати їх і всі невикористовувані прилади: телефони, планшети, ноутбуки. При виконанні цих рекомендацій ризик неприємностей буде зведений до мінімуму.