Ось, чому ми не можемо спати без ковдри навіть в шалену спеку
Про те, наскільки важливий здоровий правильний сон написано нескінченна кількість статей, але сьогодні ми поговоримо трохи про інше. Незважаючи на пору року, щоночі ми солодко засинаємо в ліжку, загорнувшись у м’яку теплу ковдру. Навіть якщо дуже жарко, у нас є якась незрозуміла потреба сховатися хоча б під простирадлом, інакше ніяк не заснути. Так чому, коли всі вікна відкриті навстіж, щоб знизити температуру в приміщенні, ми все одно беремо і ховаємося ковдрою?
Сьогодні ми розповімо, як впливає сон під ковдрою на людину і чому без неї нам ніяк не обійтися.
Єкілька причин, чому у нас виникає гостра необхідність загорнутися в ковдру. Якщо тобі здається дивним, що деякі люди сплять під зимовою ковдрою навіть влітку, цьому є пояснення. Будь-то плед, тонке простирадло чи ковдра, ми в нього обов’язково замотаємось. Як з’ясувалося, психологічних причин в цій дії більше, ніж фізіологічних.
Ковдра регулює температуру тіла
Людина – істота теплокровна. Це означає, що завдяки терморегуляції ми залишаємося в теплі. У фазі глибокого сну наш контроль зникає, тому, щоб не замерзнути, ми ховаємося під ковдрою. Занадто холодно в кімнаті або занадто жарко, ковдра допоможе підтримувати потрібну температуру тіла. Комфортна температура – запорука міцного здорового сну. Якщо в кімнаті занадто жарко або прохолодно, організм буде працювати в посиленому режимі, щоб підтримати себе в теплі, і ми не зможемо розслабитися, а як наслідок, не виспимося.
Якщо не виходить заснути, експерти радять прийняти теплий душ і надіти м’які шкарпетки на ніч, це теж допоможе розслабитися і зберегти ноги в теплі, якщо вони постійно у тебе мерзнуть.
Невід’ємна частина рутини
З самого дитинства батьки закутували нас ковдрою перед сном. Ховатися, відходячи до сну, – одна з щоденних звичок, яка сигналізує про те, що пора спати. Навіть якщо тобі здається, що заснути не вийде, просто загорніть як слід в ковдру.
Знижує занепокоєння
Одним з хімічних елементів, які допомагають нам себе добре почуватися, є серотонін. Він відповідає за те, щоб людина відчувала себе спокійною і щасливою. У стані стресу часто мучить безсоння. Ховаючись під ковдрою, ми заспокоюємось і засинаємо.
Це відбувається тому, що ковдра надає м’який тиск на тіло, ніби обіймає нас, і в організмі виділяється серотонін. У той же час експерти відзначають, що занадто важка ковдра може викликати роздратування і перешкодить здоровому сну.
Підсилює почуття захищеності
Найпоширеніший страх дитинства – страх темряви. Тоді ми ховалися під ковдрою від невидимих потвор і відчували себе в безпеці. Ковдра ставало укриттям, яке допомагало нам заснути.
Велике значення має те, з якої тканини пошита постільна білизна. Натуральні дихаючі тканини, такі як льон, бамбук, бавовна, шовк, найкраще підходять для комфортного сну навіть у жарку погоду.
А що Вам допомагає міцно заснути і відчувати себе бадьорим і виспатися вранці?