Що робити не варто навіть у режимі жорсткої економії — інакше ваше життя перетвориться на пекло
Способи економії, які не принесуть грошей, а лише зруйнують ваше життя.
У спробах контролювати свої витрати деякі люди йдуть на крайні заходи. Вони готові обмежити себе буквально у всьому, не замислюючись, на який жах потім перетвориться їхнє життя, інформує Ukr.Media.
Усім знайома ситуація, коли сподобалася настільки дорога річ, що тепер доведеться відкладати гроші на її покупку. Хтось одразу перестане балувати себе розвагами, інші пересядуть на гречку, аби не витрачатися на їжу. Але особливо запеклі особи підуть на виняткові заходи. Іноді бажання швидше зібрати велику суму змушує обмежувати себе абсолютно у всьому.
Відмова від ліків
Погодимося, останнім часом медикаменти подорожчали. Але, повірте, це не привід відмовлятися від них, якщо склали план ікс, як почати економити. Якщо під рукою вчасно не виявиться звичних та необхідних ліків, можна легко завдати шкоди своєму організму. Захворювання або погіршення стану, на які свого часу махнули рукою, потім буде важче і дорожче вилікувати, ніж на початку.
Економія на якості та кількості харчових продуктів
Якщо боїтеся, що, опинившись у продуктовому магазині, як шалений почнете скуповувати все і вся, просто візьміть певну суму грошей. Це вбереже від непотрібних витрат і допоможе заощадити. Тому що гонитва за червоними або помаранчевими цінниками, що сигналізують про знижки, може зашкодити. Самі знаєте, що на розпродаж потрапляють продукти з терміном придатності, що закінчився або закінчується.
Придбання товарів виключно на розпродажі
З технікою, одягом та взуттям теж варто бути обережнішими. Тому що тотальні розпродажі нібито без каверзи влаштовують не так часто. У решті випадків це може бути збут товарів з браком. Постійно підклеювати підошву або носити в ремонт електроніку, штопати одяг або просто викинути швидко — ось що на вас чекає, якщо економити на необхідному за такою стратегією.
Повністю відмовитися від розваг
Можна, звичайно, вирішивши заощадити, просто замкнутися вдома чи жити за принципом будинок — робота — будинок. Не дивитися телевізор, не вмикати комп’ютер. Виходячи на вулицю, просто гуляти без торгових центрів, кіно, кафе та інших цікавих місць. Але чи так довго простягнете? Це тільки звучить просто, насправді ж позбавлення розваг швидко перетворить життя на день бабака, а рутина вжене у відчай та депресію.
Економія на всьому, аби швидше накопичити на ціль
З попереднього пункту нерідко випливає рішення економити взагалі на всьому: не їсти нормально, не відпочивати цікаво і весело, не лікуватися, та й взагалі зайвий раз не рухатися. Якщо ви вважаєте, що жорсткий контроль всіх витрат і їх мінімізація допоможе вам швидше досягти мети, то помиляєтеся. Подібно до людини, яка вирішила сісти на дієту і викинувши з холодильника все, крім овочів, ви постійно думатимете про гроші. Це призведе до зайвих нервів, стресу або навіть серйозніших психологічних проблем, наприклад панічним атакам. Знову ж таки, реабілітація після таких жорстких санкцій влетить у копійчину.