Свекруха навчила, як легко економити на м’ясі (10 корисних порад)

Довгий час я дивувалася, як моєї свекрухи вдається завжди мати м’ясні страви на столі і при цьому відкладати гроші, хоча дохід її сім’ї практично дорівнює моєму. Запитавши поради про те, як навчитися економити на м’ясі, я отримала від неї ряд рекомендацій, якими хочу поділитися з вами:

1. Попередньо складайте меню

Оптимальний термін – тиждень. Так ви зможете зрозуміти, які продукти вам необхідні і не зробите незапланованих покупок. Цей спосіб дозволить також зробити ваше меню різноманітним і багатим вітамінами і мінералами.

2. Складіть список «економних страв»

Це такі страви, в яких м’ясо подається разом з гарніром, що дозволить з меншого за обсягом шматочка свинини або яловичини приготувати більше порцій. Також гарнір дозволяє швидше насититися, тому приготовану страву можна їсти не один, а два дні.

3. Не купуйте розділені м’ясо або птицю

Такий варіант швидший в приготуванні, але коштує значно дорожче. Великий шматок м’яса з ребрами і салом можна розділити на частини, зробивши з нього фарш і набори для бульйонів. Це дозволить раціональніше використовувати кожну заготовку.

Схема оброблення курки. На одну курку у мене йде не більше 2-3 хвилин.

4. Змішуйте м’ясної і курячий фарш, який коштує значно дешевше.  

Готова страва при цьому не втратить смакових якостей, а невеликого шматочка м’яса вистачить набагато на довше.

5. Іноді можна повністю замінити м’ясо дешевшою куркою. 

Курячий суп, котлети або відбивні обійдуться дешевше, а корисних речовин в них не стане менше.

6. Не тільки курку, а й інші продукти можна додавати в м’ясний фарш – м’якуш батона, вівсяні пластівці, бобові. 

З їх допомогою ви зможете приготувати більшу кількість порцій і зробити смак страви оригінальним.

Корисно знати. Зберігайте собі і ставте лайк статті. Скільки зберігається м’ясо.

7. Купуйте продукти оптом або зі знижками

Акції в магазинах не завжди проводяться тільки при поганій якості продукції або якщо у неї закінчується термін придатності. Не купуйте м’ясо в найближчому магазині, не полінуйтеся пошукати ті супермаркети, які надають більш низькі ціни або бонусні карти

8. Не забувайте про субпродукти

Коштують вони значно дешевше, але використовуються для приготування смачних і корисних страв, які з легкістю замінять приготовані з м’яса.

9. Відмовтеся від ковбас і сосисок

Крім того, що вони не приносять ніякої користі організму, їх вартість практично не поступається м’ясу. Краще замінити покупні сардельки на домашні, в яких містяться вітаміни і мінерали, а вартість буде нижче, ніж у покупних.

10. Купуйте рибу

Риба в більшості своїй корисніше м’яса і деякі її види коштують дешевше деяких видів м’яса. Наприклад, скумбрію (дуже корисний вид риби), можна купити дешевше, ніж яловичину і деякі види свинини.

Не варто переплачувати за упаковку і бренд, адже їжа повинна бути не тільки смачною, але й корисною. Замість того, щоб купити готові котлети або голубці, я готую їх сама і знаю, які при цьому використовувала продукти.

Слідуючи цим нехитрим порадам своєї свекрухи, я змогла скоротити витрати на м’ясо приблизно на 30%, при цьому абсолютно не помітивши різниці в смаку готових страв.

джерело