Вона пам’ятала про ложечки і вважала той подарунок початком свого щастя.

Одну пані багаті знайомі запросили на весілля своєї дочки. Вони знали, звичайно, що жінка ледве зводить кінці з кінцями. І тому відразу сказали: мовляв, дарувати нічого не треба! Ми знаємо ваше становище, навпаки, ми хочемо вас пригостити і порадувати. Приходьте! Будемо раді!

Вони щиро запросили, від душі. І можна було піти, подивитися виступи артистів задарма, смачно поїсти і ще додому забрати купу всього. І жінка пішла. Одяглася гарно і пішла. Але йти без подарунка або дарувати щось дешеве вона не захотіла. Хоча ж у багатих все є. А дорогих подарунків їм надарують такі ж багатії, їх друзі та рідні.

Але ця пані купила дві витончені срібні ложечки в оксамитовій коробці. Дорогі, авторської роботи. Дуже дорогі для неї. Вона хотіла пальто купити, а купила ложечки. Тому що хотілося їй від душі привітати сусідів, віддячити за запрошення і зберегти свою гідність. Ось три причини, за якими вона купила вишукані ложечки зі срібла.

Знаєте, ложечки нареченій дуже сподобалися. Вона відразу подивилася і рідним показала. Правда, всі стали говорити: «Ну навіщо Ви тратилися!», Але жінка тільки посміхалася і вітала молодих. Чомусь вона відчувала приплив сил і щастя.

Найцікавіше, що з того дня їй стало щастити. Знайома запропонувала іншу роботу, там платили набагато більше. Потім стали будувати дорогу на околиці і за маленький садовий будиночок дали пристойну компенсацію. Дуже пристойну.

Вона пам’ятала про ложечки і вважала той подарунок початком свого щастя.

Так. Недарма в народі була така імітаційна магія: кинути монетку у двір багатого сусіда. Без злого наміру, без заздрості, а ось як кидають монетку в фонтан або в море. Якщо ти дав багатому, ти і сам багатий. Якщо ти зробив подарунок тому, хто живе в достатку і нічого не потребує, то ти теж не потребуєш.

Джерело