Як зробити м’яким будь-яке м’ясо. Будь-яка, навіть дубова яловичина, стане ніжніше курочки!
Абсолютно будь-якому м’ясу можна додати ніжність мармурової яловичини, приготованої вмілим шеф-кухарем.
Неважливо буде це стейк з елітної вирізки або лопатки, курка або качка, баранина або свинина. І справа не в особливому відбиванні або навіть нарізанні, а у звичайній соді.
Чи чули ви про те, яким ніжним виходить м’ясо при маринуванні в газованій воді? Знайте: в більшості мінеральних вод міститься двовуглекислий натрій (NaHCO3), а це і є сода. «Отож» розповість, як використовувати соду і в яких кількостях, щоб будь-яке, навіть найжорсткіше м’ясо виходило ідеально м’яким.
Сода для м’яса
Сода не тільки розм’якшує будь-яке м’ясо, але і практично незамінна при готуванні страв з дичини та баранини. Річ у тому, що вона має властивість витягати різкий специфічний запах. Джеймі Олівер радить перед приготуванням замочувати бараняче м’ясо у воді з оцтом. Однак оцет здатний зробити волокна менш еластичними, в той час, як сода розм’якшує навіть товсті жилки.
Розповідаємо, як і де застосовувати цей копійчаний продукт, в яких кількостях додавати й що з цього може вийти.
Варене і тушковане м’ясо
Відварна курка або яловича грудинка вийдуть дуже ніжними. Головний плюс цього трюку в тому, що м’ясо швидше готується. Важливо дотримуватися пропорції: не більша частина чайної ложки соди на один літр.
Смажене м’ясо (стейки, шашлик, барбекю)
В таких стравах важливо дотримуватися балансу між ніжністю, рум’яною скоринкою і соковитістю. Сода відмінно впорається з цим, потрібно всього лише нарізати м’ясо на шматочки товщиною близько двох сантиметрів, натерти їх содою і залишити в холодильнику на пару годин. Потім залишиться тільки промити його, промокнути паперовим рушником та посмажити на сухій пательні, попередньо змастивши саме м’ясо олією зі спеціями.
Смажена курка
Найпростіший трюк і разом з тим дуже ефективний: наріжте куряче філе смугами, присипте содою, перцем і полийте соєвим соусом. Дайте курці постояти 15 хвилин, після чого обваляйте шматочки в крохмалі та обсмажте на пательні з соняшниковою олією до рум’янцю. Шматочки вийдуть з хрусткою скоринкою, але дуже ніжними всередині. Подавайте їх з локшиною й овочами.
Шашлик зі свинини
Маринування м’яса перед приготуванням на багатті – свята справа, але іноді забирає надто багато часу. Щоб прискорити цей процес на 3 кг свинини візьміть 2 ст. л соди, 2 ст. л оцту сіль і спеції на смак. М’ясо залийте невеликою кількістю води, щоб повністю покривало, додайте всі інгредієнти, перемішайте і поставте під прес. Через 20 хвилин шашлик буде готовий до смаження.
Баранина і дичина
Як ми вже говорили, сода розм’якшити м’ясо, будь то кролик, качка або ведмежатина, а також позбавить від специфічного запаху. Для цього розведіть 1 ч. л соди в літрі води та замочіть м’ясо (2 ч. л соди на 2 л води). Поставте м’ясо в холодильник на ніч або навіть на добу. Перед смаженням, тушкуванням або запіканням просто обсушити його рушником.
Як бачите, практично в будь-якій м’ясній страві сода буде доречна. Виняток становлять пельмені, фрикадельки та голубці. Зате в котлети її теж додають в пропорції 1 ч. л на кілограм фаршу: сода в котлетах робить їх повітряними та ніжними.
Виникає питання: яку роль грає сода для здоров’я? Роль соди в цьому плані зазвичай позитивна, адже вона позбавляє від печії, бореться з запахом з рота і паразитами. Сода не рекомендується до вживання лише в разі підвищеної концентрації лугу в організмі, при вагітності та прийомі сильнодіючих препаратів. У невеликих кількостях цей продукт принесе вам тільки користь, особливо в готуванні.
А у вас є фірмовий рецепт приготування м’яса?