Який лист підійде для вирощування орхідеї і чому говорять, що квітка не розмножується цим способом

За останнє десятиліття орхідеї отримали широке визнання серед квітникарів. Не дивно, що багато новачків задаються метою виростити цю екзотичну квітку. Дехто використовують в якості посадкового матеріалу лист орхідеї. Чи можна таким способом виростити квітку, дізнаємося у експертів.

Чи можна виростити орхідею з листа

Для розведення багатьох кімнатних рослин в якості посадкового матеріалу використовуються листя дорослої рослини. Однак, як стверджують квітникарі, орхідею таким способом розводити не вийде. Поміщений в землю листок не дасть коріння. Через деякий час він зів’яне і почне гнити.

Використання підгодівлі і препаратів, що стимулюють ріст, не дасть результату. Пояснюється це особливістю листя орхідеї.

Чому листя не дають коренів

Головна вимога для розмноження рослин відростках і листям – наявність точок зростання на посадковому матеріалі. Однак листя представників роду орхідней відрізняються від листя багатьох інших рослин. Вони характеризуються тим, що на них точки росту відсутні. Листові пластини цієї квітки не мають черешка, вони немов нанизані на стовбур. Якщо лист відірвати, на стеблі залишається отвір.

Точки росту у орхідеї знаходяться на стовбурі. При цьому рослини можна розділити на 2 категорії:

У деяких сортів орхідей точки росту розташовуються тільки у верхній частині (на верхівці). Такі рослини називаються моноподіальними.

Деякі види орхідей можуть розвиватися вгору і в сторони. Вони називаються сімподіальними. У таких представників флори на стеблі і біля коріння періодично формуються різоми, завдяки яким є можливість розмножувати квітку.

Посадка листа з частиною стебла

Щоб виростити нову рослину, потрібно лист з невеликим шматочком стебла. Важливо, щоб в цьому відрізку стебла перебувала спляча точка росту (меристема). Такі області знаходяться в пазухах листків, в тому місці, де листова пластина кріпиться до стебла. Таку частину стовбура на листках квітникарі часто називають «п’ятою».

Щоб розбудити меристему, потрібно використовувати спеціальний стимулюючий склад. Спочатку з точки росту буде розвиватися молоде листя (без коренів), тому доведеться садити рослину в такому вигляді. На вкорінення і розвиток нової орхідеї може знадобитися до 1,5-2 років.

Інструменти і витратні матеріали

Перш ніж приступити до пророщування рослини, потрібно підготувати наступні інструменти і матеріали:

гострі ножиці, ніж або садовий секатор (вістря такого інструменту має бути досить гострим, щоб не травмувати тканини квітки);

пляшка або контейнер із пластику;

скляна ємність;

«Епін»;

вугілля активоване;

цитокініновою паста;

«Корневин»;

Бурштинова кислота;

керамзит;

вода фільтрована;

мох сфагновий.

Як активувати сплячу бруньку

Щоб спровокувати появу корінців на листку з меристеми, квітникарі радять скористатися одним з декількох методів:

З використанням активованого вугілля. Після зрізання лист підсушують протягом 8-10 годин. У місця появи майбутніх корінців лист змащують «Корневином». Після цього поміщають відросток в стакан з 1 подрібненої таблеткою активованого вугілля. Шийка паростка повинна перебувати у воді на глибині 1 см.

Із застосуванням субстрату і міні-парника. У пластиковий контейнер укладають шар дренажу (5-10 см). Поверх керамзиту поміщають вологий сфагновий мох. Дренаж заповнюють гарячою водою. Лист укладають на мох (заглиблення не потрібно). Міні-теплицю накривають плівкою і щодня провітрюють.

З бурштиновою кислотою. В 1 ст. теплої води розчиняють 1 таблетку бурштинової кислоти. Таким складом потрібно кожен день протирати лист орхідеї. Міняти розчин на новий слід через кожну добу. Коли з’являться перші корінці, листок трохи поглиблюють в воду з додаванням бурштинової кислоти (1 таблетка на 1 л рідини).

У період підготовки до висадки потрібно ретельно стежити, щоб на паростку не з’явилося слідів гнилі і цвілі.

джерело