Забудьте про конденсат на вікнах раз і назавжди!
У сучасних металопластикових вікнах чимало переваг. Вони не протікають, відмінно ізолюють від шуму, зберігають тепло. Але є у таких вікнах свої недоліки. І це конденсат. Звісно, зі старими дерев’яними вікнами ніколи не виникало подібного. Як вирішити цю проблему? Усе простіше, ніж може видаватись на перший погляд. І ми все детально вам роз’яснимо.
Чому з’являється конденсат?
Причина полягає в тому, що температура у приміщенні та назовні різко відрізняється. Водяна пара, що з’являється на склі, швидко перетворюється на воду у вигляді конденсату. І чим холодніше у кімнаті, тим більш сприятливі умови для появи крапельок води на вікнах.
Зі старими вікнами подібного не траплялось — скажете ви. Звісно, адже у таких вікнах було чимало щілин, через які потрапляло більш сухе повітря з вулиці. Відтак, рівень вологості у приміщенні знижувався.
Конденсат — проблема не тільки естетична. Підвищення вологості у кімнаті може спровокувати формування нездорового мікроклімату у кімнаті. Відтак, у кімнаті виникає грибок та пліснява, що негативно впливає на здоров’я мешканців.
Як позбутись конденсату на вікнах?
Спершу варто перевірити вентиляцію у кімнаті. Якщо ви виявили проблеми із циркуляцією повітря — варто це негайно вирішити. Також переконайтесь, чи є у ваших вікнах щілини. Наступний крок — підвіконня. Якщо воно надто широке, то батарея нагріває і вікна, що провокує утворення конденсату.
Якщо конденсат не зникає — утепліть стіни. Взимку це допоможе зберегти тепло, влітку — холод. Якщо на підвіконні є акваріум чи рослини — їх доведеться прибрати.
У разі, якщо ви живете у приватному будинку, перевірте, чи не виникло проблем із підвалом чи дахом. Зрештою, не варто забувати, що пластикові вікна регулюються відповідно до пори року. Зробити це не складно, варто тільки заглянути до інструкції чи знайти відповідний матеріал на нашому сайті.
А як давно боретесь із проблемою конденсату ви?