7 важливих секретів по догляду за орхідеями, завдяки яким вона буде цвісти цілий рік

Орхідея – дуже гарна квітка, який володіє не тільки незвичайним зовнішнім виглядом, але і енергетикою.

Серед орхідей є найрізноманітніші сорти. Є міцні і невибагливі в догляді рослини, а є дуже примхливі, які можуть рости тільки в оранжереях або спеціальних вітринах.

Тим, хто тільки знайомиться з цими екзотичними зірками зорієнтуватися в тому, що ж саме необхідно конкретній орхідеї і зважитися поповнити свою колекцію тропічними зорями досить важко. І рекомендація тут може бути тільки одна – починайте з малого.

Вибирайте з розумом, або починаємо з малого

Якщо ви тільки починаєте захоплюватися орхідеями і незважаючи на зачарованість красою суцвіть боїтеся завести у себе таку красуню через складний догляд, почніть з особливо не примхливих представниць сімейства.

Знайомство з орхідеями краще почати з стійких до захворювань і стандартних за своїми вимогам сортів і видів. Для новачків в питаннях вирощування орхідей найкраще підходять фаленопсіси. Малайські квіти або орхідеї-метелики виділяються не тільки довгим цвітінням. Ці орхідеї дійсно прості в догляді і на них найкраще вчитися поводження з усіма представниками цих дивовижних рослин.

М’яке світло – запорука краси орхідеї

Правильно виберіть освітленість для орхідеї. Ці тропічні квіти в кімнатних умовах належать до світлолюбних культур, але при цьому прямих сонячних променів вони не переносять. На квітки і листя орхідей, а тим більше на прозорі горщики, якщо орхідеї вирощуються в спеціальних ємностях і належать до здатних до фотосинтезу видів, не повинні потрапляти промені сонця.

Орхідеї потрібно розміщувати біля тих вікон, які виходять на захід або схід. Найбільш тіньовитривалими з усіх орхідей є якраз фаленопсіси, які можуть змиритися з умовами вікон північній орієнтації.

Розумний полив орхідей

Вологолюбивість орхідей і їх тропічне походження не повинні вводити вас в оману. У більшості випадків орхідеї досить поливати близько одного разу на тиждень. Поливати орхідею краще методом занурення в воду або методом душування, при цьому перший спосіб набагато простіший і надійніший.

У ємність з дощової або іншої м’якої водою занурюють горщик з орхідеєю так, щоб субстрат добре просочився вологою (не більш, ніж на 20-30 хвилин). Якщо вам пощастило і водопровідна вода у вас не жорстка і підходить для догляду за кімнатними рослинами, то рослини можна і зовсім підставити під кран або просочити за допомогою душа, але пам’ятайте, що вода ні в якому разі не повинна бути холодною.

Харчування = ріст

Всі без винятку орхідеї потребують досить високої концентрації добрив у грунті. Для цих культур можна використовувати тільки спеціальні, призначені для орхідей добрива і вносити їх потрібно тільки разом з водою для поливу.

Для фаленопсиса та інших стійких до захворювань і невибагливих орхідей досить проводити підживлення 1 раз на місяць або кожні 3 тижні в стандартній дозі або 2 рази в місяць зменшеним наполовину кількістю добрив. Підживлення вносять не весь рік, а в місяці активного розвитку.

Обережна, але скрупульозна пересадка

Пересаджувати орхідеї необхідно в середньому кожні 2 роки. З цими рослинами потрібно поводитися вкрай акуратно, адже коріння легко травмуються і обламуються. Субстрат замінюють повністю. Для орхідей потрібні спеціальні грунтосуміші для цих видів рослин, що складаються з грубих частин кори, моху і інших корисних компонентів.

Перед посадкою потрібно уважно оглянути рослину і видалити всі м’які, пошкоджені, сухі ділянки, обробивши зрізи деревним вугіллям. Орхідеї НЕ заглиблюють, їх акуратно встановлюють на насипаний пагорб на дні горщика, а потім заповнюють вільне місце субстратом.

Якщо ви боїтеся пошкодити кореневище орхідеї при пересадці, для проведення першої процедури попросіть допомогти вам колегу-квітникаря, вже вміє поводитися з орхідеями. Після процедури не поливайте рослину як мінімум 3 дні.

Без контролю температури цвітіння орхідеї не добитися

Для того щоб у орхідей настало цвітіння, їм необхідні прохолодні умови, зокрема температура вночі в період підготовки до цвітіння повинна опускатися хоча б до 15-18, а в ідеалі до 12-15 градусів. Про конкретний час переходу в стадію спокою і необхідні вашій орхідеї показники необхідно обов’язково уточнити інформацію при покупці, адже у кожного сорту є свої специфічні особливості і «звички». Але просто забезпечення прохолодних умов для орхідей буде мало.

Між денною та нічною температурою повинен дотримуватися контраст: вночі температура повітря в приміщенні, де стоїть орхідея повинна опускатися в середньому на 4-5 градусів по відношенню до денної.

Обрізка не як у всіх

Якщо ви вибрали для знайомства з орхідеями фаленопсис, то правильно обрізайте зів’яле суцвіття на рослині. У фаленопсисів нові квітконоси будуть розвиватися не тільки у основі стебла, але і з вічка сплячої бруньки на пагоні. Тому зів’ялі суцвіття видаляють не повністю, а приблизно наполовину, над другим або навіть третім вічком.

Якщо ви боїтеся помилитися, краще після відцвітання залиште пагони повністю: зрізати верхівки ви зможете вже після того, як з’являться нові пагони або в міру їх всихання, видаляючи тільки висохлі верхівки.

джерело