Чому красивим людям рідко щастить у коханні

Зовнішня привабливість подружжя заважає довгим і щасливим відносинам, з’ясували вчені з Гарварду. Відповідно до їхніх висновків, подібні пари частіше розлучаються, та й відносини поза шлюбом тривають, як правило, недовго.

Дослідники попросили жінок оцінити привабливість 238 чоловіків з фотографій з альбомів випускників 1970-х – 1980-х років. З’ясувалося, що за 30 років, що пройшли з випуску, ті чоловіки, які були обрані як самі симпатичні, були одружені помітно менше, ніж інші.

Учасниці дослідження також оцінювали зовнішність 130 голлівудських знаменитостей. Результати виявилися схожими – найкрасивіші і успішні частіше стикаються з проблемами на особистому фронті.

Вчені пояснюють причину подібного явища тим, що красиві люди більшою мірою егоїстичні і схильні змінювати партнерів. Тоді як більшість людей в стосунках починають сприймати оточуючих як менш привабливих, у людей гарної зовнішності відсутня такого роду «захисна упередженість».

В ході досліджень вчені виявили і ще одну особливість. Виявилося, що писані красені більш схильні до походів наліво, тому що володіють і засобами та можливостями для цього. Для жінок це характерно в меншій мірі. Дана гендерна особливість, вважають вчені, викликана тим, як суспільство сприймає численні зв’язки – осуджуючи жінок і заохочуючи чоловіків.

Загалом, краса – безумовно, страшна сила, але вона не гарантує вам довгих і щасливих відносин.

За матеріалами