Добірка задач з відповідями для виняткових розумників. Вирішую з розумним виразом обличчя

Математика багатьом школярам здається складною і нудною наукою.

Кому сподобається зубрити нескінченні формули та запам’ятовувати, як доводиться чергова теорема? У сучасних шкільних підручниках захоплюючі задачі з математики трапляються не так часто. А тому немає нічого дивного в тому, що діти не люблять цей предмет.

Ми ж в редакції «Отож» впевнені, що математика, яка точно знадобиться в житті кожної людини (навіть запеклого гуманітарію), може бути захоплюючою. А тому сьогодні пропонуємо цікаві задачі, які припадуть до душі й дорослому, і дитині.

Задачі з математики

Головною причиною нелюбові до математики називають нудну манеру викладання. Ось тобі приклади, ось тобі формули, сиди та вирішуй. Суть математичних явищ вчителі та викладачі не пояснювали, а тому навчальний процес обмежувався заучуванням готових формул і підходів.

Учневі така наука просто здається марною тратою часу, адже де тут хоч якийсь зв’язок з реальністю? І наявність будь-яких задач стає справжнім порятунком. Розглянемо декілька. Тільки є одна умова: все потрібно вирішувати чесно, без допомоги калькулятора.

Умови задачок:

1. 50 + 50 – 25 * 0 + 2 + 2 =?

Для початку пропонуємо цей простий приклад із секретом. Вирішити його треба в розумі. Для цього достатньо подумки перенестися в шкільні роки і згадати базові правила вирішення подібних прикладів.

2. Уявімо, що існує наступна закономірність:

7 + 3 = 10421

5 + 4 = 9120

9 + 6 = 15354

Скільки в такому разі буде дорівнювати 11 + 5?

3. Микола зустрівся в кафе з 9 однокурсниками. При зустрічі один одного вітали рукостисканням. Скільки всього рукостискань було зроблено?

4. Футбольна команда за сезон у лізі провела 34 поєдинки. Забила 61 гол, а пропустила всього 39. Скільки за весь сезон гравці цієї команди розводили м’яч з центру поля?

5. В комору пробралися 143 мишки, які примудрилися зжерти 33 головки сиру. Причому їли порівну. Однак у деяких з них від обжерливості розболілися животи. В результаті на наступний день в комору пробралися тільки 13 мишей. Їли вони знову порівну, але в 3 рази менше, ніж днем раніше. Скільки головок сиру не дорахується фермер?

Відповіді до задач:

1. Має вийти 104. Чому так? Тому що спочатку проводимо множення 25 * 0 = 0. А потім знаходимо суму чисел які залишились.

2. Чому після знака рівності так багато цифр? Тому що тут в один ряд записані сума, різниця і множення чисел з лівої частини рівняння. Значить 11 + 5 = 16655, де 16 – сума, 6 – різниця, а 55 – множення.

3. Всього трапиться 45 рукостискань. 10 * 9/2 = 45. Чому ділити на 2? Тому що рукостискання між двома людьми буде розглядатися як одне.

4. Щоб знайти відповідь, потрібно до 34 (кількість поєдинків, оскільки в кожному матчі команда гарантовано раз розведе м’яч з центру поля) додати 39 (кожен раз, коли команда пропускала м’яч). Забиті голи додавати не потрібно, адже в разі забитого гола м’яч переходить супернику. І вже суперник розводить м’яч з центру поля. Разом: 34 + 39 = 73.

5. У другу ніч в комору повернулися тільки 13 мишей, що в 11 разів менше, ніж у першу ніч. Якби вони їли з колишнім апетитом, то з’їли б відповідно не 33 головки сиру, а 3. Але оскільки тепер вони їли в три рази менше, то в другу ніч була з’їдена всього одна головка сиру. Разом: 33 + 1 = 34. Саме стількох головок сиру не дорахується бідний фермер.

Вдалося вирішити всі задачі з математики, не вдаючись до допомоги калькулятора? Щиро вітаємо. Вдалося знайти інші рішення? Теж цікаво, тому обов’язково напиши свій варіант. Можливо, ми десь помилилися …