Дочка навчається у 8-му класі. Нещодавно вона стала агресивною до однокласників. Скаржаться батьки та вчителі. Не знаю, що з нею робити.

Моя старша дочка навчається у восьмому класі, і нещодавно я зіштовхнулася з серйозною проблемою. Вона почала виявляти агресію до однокласників, і мені про це постійно скаржаться як батьки, так і вчителі.

Я збентежений, не знаю, як з цим впоратися… Моє життя переповнене турботами: у мене є маленькі близнюки, їм всього півтора роки, і вони потребують постійної уваги.

Нещодавно до нас переїхала свекруха з серйозними проблемами зі спиною, і вона теж потребує догляду. Все це забирає у мене багато часу та сил, і я розумію, що моя старша дочка почувається обділеною. Одного вечора, після чергового дзвінка від обуреного батька, я сіла з дочкою серйозно поговорити.

“Ми багато чого переживаємо зараз у нашій родині,” – почала я, намагаючись знайти правильні слова, – “але мені здається, ти теж чогось недоказуєш. Чому ти така засмучена?” Дочка довго мовчала, потім зітхнула і зізналася:

“Я почуваюся самотньою. Ти завжди зайнята, і мені здається, що ти вже взагалі не цікавишся моїм життям.” Її слова вдарили по мені, як грім серед ясного неба. Я зрозуміла, що вона має рацію. Моя увага була розподілена між тими чи іншими справами, і я не звертала уваги на її потреби і почуття.

“Пробач мені, – сказала я, – давай знайдемо спосіб проводити разом більше часу. Мені важливо, щоб ти почувала себе коханою та потрібною.” Ми домовилися про регулярні вечори лише для нас двох, щоб обговорювати все, що її хвилює.

З того часу я намагаюся бути уважнішою до її почуттів та потреб, сподіваючись відновити той теплий і довірчий контакт, який був між нами раніше.

Джерело