Історія про не потрібну бабусю

Ірина виростила одна двох дітей.  Дівчинку і хлопчика. Спочатку в рідному селі вони в школу ходили, потім в райцентрі вчилися, закінчували школу. Потім мати зібрала їх в місто, спочатку дочка, потім і сина. І посилала гроші, продукти; вона працювала на фермі, а ще був сад і город. І корова своя.

Це все було важко дуже. Нікому допомогти; але Іра впоралася. Діти залишилися в місті і створили свої сім’ї. Все у них складалося чудово.

Кожні вихідні вона їздила в місто на ринок, продавати сметану і овочі. І залишалася у дітей в гостях; то у сина, то у дочки. А вже вони не скупилися! Дарували і шалі красиві, і пальто навіть, і чоботи. Годували делікатесами. Купували квитки в театри і на концерти.

Так що щаслива Ірина отримувала сповна за свою любов і турботу, за все, що віддала дітям. І розповідала про свої поїздки важливо і радісно. Показувала подарунки …

Заздрили. Як не заздрити? Не у всіх такі відмінні діти і відмінні відносини.

Такий щасливий стан справ тривав довго-довго.

Тільки в село діти не приїжджали – що тут робити? Бідність і бруд. Заразу можна підхопити. Онуки відпочивають на морі, за кордоном. Бабуся сама до них їздить, так краще. І повертається з подарунками, посміхається. Аж заздрісно!

А потім заздрити перестали. Стара захворіла сильно. Корова стала мукати, сусіди прийшли. Дали корові пійло, а старій – таблетку від температури. Викликати лікаря спробували. І хотіли дітям зателефонувати негайно.

А Ірина не хотіла, щоб дітям дзвонили. Лежить і головою мотає; не телефонуйте! Потім, коли вона знепритомніла, подзвонили все ж. І багато з’ясувалося. Сумного …

Діти маму давно не запрошували; ніколи було. То ремонти, то переїзди, маса клопоту. Свої діти уваги вимагають. Роботи багато. Мама дзвонила, але їй пояснювали, що поки немає часу. Потім!

Ти, мамо, потім подзвони як-небудь. У нас ремонт зараз. Або у відпустку збираємося …
Але діти маму не кидали, звичайно. Вітали з Новим роком і з Великоднем. Картинки посилали красиві. Все нормально було, тільки бачилися рідко.

А подарунки – ось ці шалі і жакети, кільця і ​​браслети, як у пісні, – це стара сама купувала. Така дурна дитяча брехня. Дитяча брехня – про своїх дітей … І навіщо вона обманювала – щоб дітей її вважали хорошими. Щоб не сміялися; мовляв, ти їм все віддала, а вони он як! Адже ось як буває щось …

Плакали багато, коли проводжали на затишний цвинтар під горою. І діти плакали. Приїхали все-таки. Дивились на «подарунки», які ніби як надарували матері, і плакали. Тільки вже нічого не поробиш …

Джерело