Моя свекруха стала для мене найріднішою людиною. Такої, як вона, більше не знайдеш

Моя свекруха стала для мене найріднішою людиною. Такої, як вона, більше не знайдеш.

Наша «неправильна» бабуся і свекруха. Джерело

Моя свекруха Вероніка Іванівна зовсім не виглядає на свої 55 років. Симпатична, усміхнена, з ясними очима і дзвінким голосом, вона завжди носить модний капелюшок, а не хусточку, навіть в магазин відправляється на підборах. А її смаку можуть позаздрити молоді.

– Катю, дивись, ти одягла шкіряний пояс, а не хочеш замшеву сумку взяти, – ненав’язливо помічала вона, спостерігаючи, як я кручуся перед дзеркалом – ти мене звичайно вибач, але це неправильно: шкіра з шкірою, а замша з замшею.

І я, подумавши, змінювала сумочку.

І так у всьому. Свекруха з першого ж дня нашого спільного життя була з нами. Не пам’ятаю, щоб ми з нею коли-небудь сварилися. Поступово вона стала для мене рідною і близькою.

Коли народилася Софійка, вона стала просто незамінною, адже мої батьки живуть в іншому місті.

Софійку завжди вражала бабусина подруга, вона всього на кілька років старша нашої, а виглядає так, ніби зійшла зі сторінок дитячої казки, ось навіщо нестара ще жінка кутається в хустку і човгає рoзношені шльопанці? Залишилося тільки взяти в руки палицю і згорбитися.

Наша бабуся – повна протилежність.

Одного разу, коли Софійка ще ходила в молодшу групу, Вероніка Іванівна заявила, що зібралася з подругами на турбазу за місто сплавлятися на байдарках.

Ми з чоловіком оніміли.

– Там такі знижки, що гріх не скористатися, – додала свекруха – ось я вирішила кілька днів провести на свіжому повітрі.

Це при тому, що бабуся наша ніколи не займалася цим, але її оптимізм вражав, що такого, навчуся, які мої роки!

По приїзду вона демонструвала відео, де вони з подругами долали хвацько досить сильна течія.

– Уявляєте, один раз перекинулися разом з вантажем, перелякалися, а потім реготали весь вечір!

Через місяць вона заявила нам:

– Буду ходити на бальні танці, три рази на тиждень по півтори години, потім сауна і басейн, так що раніше дев’яти не чекайте.

Щоб не втрачати часу в громадському транспорті Вероніка Іванівна купила старий автомобіль і швидко розібралася в тонкощах водіння. Навіть чоловік чухав потилицю, спостерігаючи як мама відчайдушно вишивала на дорозі, примудряючись нічого не порушувати, при цьому в салоні завжди голосно грала її улюблена музика.

У Софійкині шість років свекруха повела дитину в справжній похід, з наметами, піснями під гітару. Соня світилася від щастя, коли приїхала додому, та так, що ми були готові все пробачити Вероніці Іванівні, і відсутність стільникового зв’язку в глушині, де вони були, і наші два тривожних дня і безсонних ночі.

– Катю, а скажи навіщо ти витрачаєш стільки часу на всі ці борщі, рулети і запіканки? – якось запитала свекруха.

– Ну як же, різноманітність, сім’ю годувати треба.

– Треба, але час витрачати шкода. Дивись, бульйон можна подати як самостійну страву з вареним яйцем і зеленню, а з м’ясо на друге з салатом з капусти.

Я промовчала, завжди весь вільний час проводила біля плити: пекла, варила, смажила.

– Іди відпочинь, до м’яса я зварю гречку. На тобі лиця щось сьогодні немає.

З того дня дотримуючись порад свекрухи я потихеньку припинила побиватися на кухні. Одного разу у мене піднялася температура, як раз потрібно було терміново готувати вечерю. Свекруха відреагувала швидко, одяглася і побігла в місцеву кулінарію, потім розігріла смачні пироги і готовий плов.

– Сьогодні у нас узбецька вечеря! – радісно оголосила вона.

Потихеньку і якось непомітно робилося наше життя все простіше і веселіше. Замість багатогодинних вахт з прибирання, прання і готування за підказкою свекрухи все стала робити мимохідь, між іншим: ввечері, з ранку перед роботою, вона навіть чоловіка зуміла підключити до домашніх справ. Так звільнилися субота і неділя, в зв’язку з цим ми частенько стали вибиратися з дому з сім’єю.

Якось бабуся задумливо сиділа і дивилася, як син спілкується з друзями в соціальних мережах.

– Синку, навчи мене так само, хочу знайти подруг та однокласників. Я адже сюди приїхала вже дорослою, а раніше жила далеко на Півночі, так всіх і втратила.

І тоді почалося! Тепер в будинку з’явився ще один ноутбук, Вероніка Іванівна почала з ретельністю його освоювати. Тепер свекруха якщо не сплавляли на байдарках або не брала участі в конкурсах з бальних танців, то сиділа в соцмережах чатилась зі своїми старими знайомими.

Одного разу, коли дочка розповідала про бабусю подружки, яка в’яже шкарпетки до пече пироги цілими днями, я запитала:

– Соню, ти хотіла б поміняти свою бабусю Вероніку на бабусину подругу?

– Ні, – протягнула донька – ні за що, такої бабусі немає ні у кого, знаєш, що вона мені вчора запропонувала: купити дві пари роликових ковзанів, мені і собі. Як думаєш, мам, ми навчимося кататися?

– Щодо тебе не знаю, а ось в бабусі я впевнена, – підморгнула я Соні.