“Навіщо дитину рибою такою дорогою годуєш, вистачило б їй і картопельки” – ось після цих слів його і не було більше. Він і договорити не встиг, зібрала я йому його рибу і виставила за двері

Мама живе одна, ми часто приїжджаємо в гості. Ось якось і зайшла у нас розмова про сімейне життя, про чоловіків. Питаю, мамо, ладно батько, це окрема тема, але ось був же військовий, такий позитивний. Чого заміж за нього не вийшла? Він же кликав.

А пам’ятаєш, каже, він до нас з осетриною приїхав. Пам’ятаю звичайно, роки ж дев’яності були. Та й рибка не з дешевих. А чого, питаю, далі було? Адже більше то я його і не пам’ятаю в нашому житті.

А я, каже, рибку то цю приготувала, та не тільки, стіл накрила. Йому шматочок поклала, тобі. А він так і свердлить тебе очима. Дивиться, як ти їси. Ти тільки вийшла, а він і почав, що як так, дитину рибою дорогою годую. Вистачило б і картопельки. Ось після цих слів його і не було більше. Він і договорити не встиг, зібрала я йому його рибу і виставила за двері.

Мама моя володар виняткової волі і характеру. Завжди казала, якщо що не так, ось тільки перший який маленький дзвіночок, гнати зі свого життя треба людину, не думаючи довго. У мене так не виходить. Я починаю пояснювати якось вчинки, виправдовувати. Думаю, що чоловік ось так хотів сказати, я просто не так зрозуміла. Адже не міг же він …

Ні, що стосовно дітей, нікому б ніколи не дозволила навіть подивитися якось не так. Ось і за плечима невдалий шлюб. Ось прислухалася б до мами колись … Зараз я заміжня. Щаслива. Чоловік, як прийнято говорити, взяв мене з дітьми. Хоча не люблю я цього виразу. І якби чоловік не вибудував нормальних відносин з ними, якби не прийняв, не було б нічого.

Спасибі, мамо, за всі уроки життя. З роками розумію, що ти завжди (ну майже) буваєш права. Бережіть своїх мам.