Одруження у високосний рік. Забобони

Думка церковнослужителів про вінчання у високосний рік

Тим, хто вважає себе православним християнином, цікавить думка священнослужителів щодо заборони на вінчання у високосний рік. Служителі церкви радять не дотримуватися ніяких забобонів, у тому числі і що стосуються заборон на вінчання шлюбу.

Заборона на шлюб у високосний рік не що інше, як марновірство, тому священики рекомендують не дотримуватися забобонів і дозволяють вступати в шлюб в будь-який рік. Єдине, про що говорить церква – це щодо заборони на вінчання в період Різдвяного, Великого і річних постів.

Астрологія і шлюб у високосний рік

З точки зору астрології кожен новий чотирирічний цикл символізує новий етап у житті людства, високосний рік вважається саме таким початком. До будь-якої справи потрібно підходити відповідально і осмислено, отже, планування весілля в цей рік вимагає серйозного осмислення серйозності своїх намірів. Тому тим, хто не впевнений в тому, що, дійсно, готовий один раз і назавжди пов’язати свої долі, не слід одружуватися у високосний рік.

Народне повір’я про весілля у високосний рік

Забобонні предки слов’ян вважали, що після закінчення чотирьох років слід уникати будь-яких змін. У зв’язку з цим вважається, що не можна у високосний рік не тільки одружуватися і виходити заміж, але і розлучатися, переїжджати в нове житло, заводити нових друзів.

Вважається, що шлюб, укладений у цей рік, швидко розпадеться, супроводжуватиметься зрадами подружжя. Деякі, особливо забобонні люди вважають, що ті, хто вступає в шлюб у високосний рік, приречені на вдівство.

Джерело