Прокинулась вона вже в палаті. Все ніби було добре, тільки лякало те, що вона начебто лежить в коконі. Але більше звісно, що вона не може бачити. Спочатку вона запитувала, коли їй знімуть пов’язку з очей. Фахівці оптимістично запевняли, що скоро. Яна знала, що поки машина палахкотіла і вона була в середині. Але, що до такої міри, до останнього не розуміла. Поки не почула розмову медсестер.

Їй тоді тільки частково зняли бинти. І вона намацала пальцями його руку. Те, як він гидливо її відсмикнув, сказало краще його слів. Хоча він і намагався вичавити з себе слова любові і підтримки.

І ось вона одна, серед чужих людей. Яна дуже любила читати, але навіть це їй стало недоступне. Тільки про одне вона попросила, пересунути її ліжко до вікна. Для того, щоб відчувати сонячні промені на своєму обличчі. І часто шепотіла, молячись – Господи, дай мені ще хоч раз побачити сонце.

Той день теж був по – літньому, сонячним. Батьки зібралися на дачу і покликали її з чоловіком. Але в останній момент, Яна з Сергієм посварилася. Через нісенітницю, якщо чесно. Він хотів взяти з собою ноутбук, а вона гаркнула.

– Ми відпочити їдемо, а не в інтернеті сидіти. Батьки і так ображаються, що ми мало спілкуємося – А Сергій стояв на своєму

– Я не збираюся всі вихідні з твоїм батьком про огірки базікати – Тому вона і поїхала одна.

Яна по дорозі задрімала, зігріта сонячними променями, під тиху розмову мами і тата. Прокинулася від того, що машину дуже сильно труснуло. Останнє, що вона почула, був голос мами

– О Боже, Ігоре! 

Прокинулась вона вже в палаті. Все ніби було добре, тільки лякало те, що вона начебто лежить в коконі. Але більше звісно, що вона не може бачити. Спочатку вона запитувала, коли їй знімуть пов’язку з очей. Фахівці оптимістично запевняли, що скоро. Яна знала, що поки машина палахкотіла і вона була в середині. Але, що до такої міри, до останнього не розуміла. Поки не почула розмову медсестер.

Той ранок не відрізнялося від тих, які вона вже провела в нинішньому становищі. Після вже звичних процедур, вона раптом почула – Та пустіть мене вже до неї – У неї стрепенулося серце “Сергій!” Але голос був не його, хоч і дуже знайомий. – не можна – голос медсестри Ольги. А її раптом беруть за руку і з ніжністю кажуть

– Яночко, вибач. Я не знав, що з тобою біда. У від’їзді був. Вчора тільки Сергія зустрів і він мені про тебе розповів.

Яна прошептала: – Микито, це ти? Але як? Чому? І чому Сергій з тобою не прийшов? – І відчула тривогу Микити.

– Сергій не зміг. У нього справи. А я ледве ранку дочекався. Як ти? – Яна гірко сказала – Прекрасно, як бачиш. Лежу відпочиваю. Підкопчена – і заплакала. Сльози накопичувалися під повіками і шукали виходу, щоб по краплині просочитися на щоки. – Микито, я навіть не бачу, яке у мене тепер обличчя. Але думаю, що нічого втішного я там не попобачу – Микита стиснув легенько її руку – Ну що ти. Анітрохи не змінилася, така ж красуня – Яна посміхнулася, крізь сльози – Обманюєш звісно, але мені приємно. Дякую, що провідав.

Микита був другом Сергія. І Яна познайомилася спочатку з ним. Але далі стосунки не розвивалися, тому що він представив їй Сергія. І вона втратила голову. Роман між ними був недовгим, вони майже відразу одружилися. Хоча батькам Яни подобався більше Микита. Але вони розсудливо не втручалися в життя доньки і прийняли Сергія, як сина.

Микита відвідував Яну щодня. Приносив квіти, читав їй вголос, веселив. І ще подарував плеєр, щоб вона не нудьгувала, поки його немає. Яна про чоловіка вже не питала. Інтуїтивно зрозуміла, що марно. Змушувати Микиту придумувати відмовки, вона не хотіла. Їй було приємно, що він так піклується про неї.

А одного разу він пропав. На тиждень. Яна вперше зрозуміла, що виявляється він їй дуже дорогий. Не тільки, як друг, а набагато більше. І коли Микита з’явився, вона навіть заплакала. Він кинувся до неї – Вибач. Але у мене була дуже важлива справа. Дуже. І стосується вона тебе. Я знайшов клініку, яка може допомогти тобі із зором – Яна схвильовано запитала – У мене єдине до тебе питання. Чому ти мені допомагаєш? Адже навіть Сергій від мене відмовився – Він відповів просто – Тому що кохаю. І завжди кохав.

На березі моря в альтанці сиділа жінка. Темні окуляри наполовину приховували її обличчя. Іноді вона піднімала їх і дивилася в далечінь. При цьому шепотіла – Дякую, Господи, що подарував мені можливість бачити – Дитячий голос окликнув її – Мамо, ходімо з нами купатися – Вона повернула голову. До неї йшов чоловік, тримаючи за руку маленького хлопчика. Її чоловік Микита і син Антон. Вкотре, побачивши коханих людей, у неї розлилося тепло в душі. І все-таки їй пощастило в житті. Вона бачить сонце і свою сім’ю.