Рецепт сирних коржиків. Неможливо встояти перед такою спокусою!

Цікавий, але сумний факт: навряд чи ви пробували хачапурі, хіба тільки в хорошому грузинському ресторані або в самій Грузії. 

Це пов’язано з тим, що в класичному рецепті використовується виключно молодий імеретинський сир – саме з нього варять сулугуні. Ніжний і швидкопсувний, він практично не транспортабельний, тому його потрібно або готувати самому, або використовувати більш зрілу його версію (безпосередньо сулугуні), жертвуючи самобутністю рецепта.

Грузинські господині йдуть на ще одну хитрість: замішують тісто на сироватці, в якій зберігається цей сир, що надає випічці незабутній аромат і ніжний смак. Редакція «Отож» переконалася в тому, що з усіх коржів саме хачапурі по-мегрельські виходить найкраще, і навіть без імеретинського сиру! Ділимося з вами секретами приготування.

Складові:

Вода 150 мл

Сир сулугуні 600 г

Пшеничне борошно 500 г

Молоко 100 мл

Вершкове масло 30 г

Яйце 1 шт.

Цукор 2 ч. л.

Сухі дріжджі 2 ч. л.

Сіль 1 ч. л.

Приготування:

1. Трохи підігрійте воду, всипте в неї цукор і перемішайте. Додайте сухі дріжджі, накрийте миску рушником. Дайте постояти півгодини.

2. Підігрійте молоко. Розтопіть вершкове масло і дайте йому охолонути.

3. У велику миску просійте борошно з сіллю, влийте яйце, молоко і масло. Влийте підготовлену дріжджову опару і замісіть тісто. Місіть його доти, поки тісто не стане еластичним.

4. Коли тісто буде готове, змастіть його соняшниковою олією, покладіть в миску і накрийте. Залиште приблизно на 2 години, щоб тісто піднялося.

5. Розділіть тісто на 3 рівні частини. Розкачайте кожну частину в круглий коржик, викладіть по 200 г тертого сулугуні в середину кожної. Зберіть краї коржа в центрі та добре зліпіть їх, щоб сир залишився всередині. Замість сулугуні можна використовувати бринзу, в ідеалі – імеретинський сир.

6. Переверніть тісто і знову акуратно розкачайте. Щоб випустити повітря з коржа, проколіть хачапурі шпажкою в декількох місцях. Змастіть коржі збитим жовтком. Так випічка придбає апетитну кірочку.

7. Розігрійте духовку до 200 градусів. Викладіть хачапурі на деко, змащене вершковим маслом. Посипте сиром, що залишився. Випікайте до 10 хвилин.

8. Збільште температуру до 250 градусів. Випікайте до золотистої скоринки 3-5 хвилин.

Якщо у вас залишилася сироватка після приготування домашнього сиру, рекомендуємо включити її у свій рецепт хачапурі по-мегрельські. Ця ароматна золотиста випічка найбільше нагадує піцу, а подвійний сирний прошарок робить її дуже ситною.