З доступних продуктів! Смачний і дуже ніжний домашній сир!

Вихід готового продукту безпосередньо залежить від жирності молока і сметани. З цієї кількості інгредієнтів вийшло 350 г сиру, але продукти були середньої жирності.

1 л молока (від 3,2% жирності)

200 г сметани (від 20%)

3 яйця

столова ложка солі

В окремому посуді з’єднати сметану і яйця. Збити ретельно до однорідності (можна виделкою або вінчиком). Головне — розбити яєчний білок, щоб він не згорнувся в гарячому молоці. У каструлю налити молоко, додати сіль. Можна взяти 1,5–2 столові ложки солі, щоб сир вийшов більш солоним. З 1 столовою ложкою солі смак солодкуватий. Поставити на вогонь, довести до кипіння.

У кипляче молоко тонкою цівкою, постійно помішуючи, налити яєчно-сметанну суміш. Варити на слабкому вогні, помішуючи, близько 5 хв. Маса почне згортатися, з’являться спочатку дрібні пластівці, потім утвориться сироватка, а основна маса перетвориться на ніжні великі згустки.

Важливо не переварити, щоб сир не був сухим. Зняти каструлю з вогню і дати хвилин 10 охолонути. Потім відкинути на сито, застелене марлею в 4 шари. Підставити глибокий посуд, щоб у нього стікала сироватка.

Відтиснути сирну масу, кінці марлі підгорнути. Помістити сирну масу під гніт (можна скористатися літровою банкою з водою). Поставити все в холодильник. Годин за 8–10 ніжний домашній сир буде готовий.

Джерело