10 березня -Святої Анастасії. У Цей День Моляться До Преподобної Та Просять Підтримки І Допомоги

Сьогодні, 23 березня, православний світ поминає святу Анастасію, яка народилася у заможній родині в місті Константинополь. Присвятивши своє життя добрим і самовідданим справам, вона здобула повагу самого імператора Юстиніана.

Після смерті чоловіка, жінка вирішила покинути мирське життя та присвятити час душі й християнській вірі. Анастасія таємно вирушила до Олександрії, започаткувала монастир та проповідувала віру в Христа. Невдовзі овдовів імператор та вирішив знайти преподобну й одружитися з нею. Дізнавшись про це, Анастасія в ту ж мить вирушила у віддалений скит до авви Даниїла.

Для порятунку, старець перевдягнув Анастасію в чоловічий одяг ченців та нарік Анастасієм-євнухом. Після поселив у найвіддаленішу печеру та наказав ніколи не виходити й нікого до себе не впускати. Анастасія послухалася та на протязі 28 років жила в молитві. Лише один раз на тиждень їй приносили хліб та воду й залишали біля печери.

Перед смертю Анастасія сповістила Даниїла про відхід в інший світ. Старець завітав до неї з необхідним приладдям для поховання. На смертному одрі він сповідав та причастив преподобну.

Перед останнім подихом, Анастасія благословила Даниїла та ченця, який йому допомагав.

Під час поховань чернець зрозумів, що Анастасій був жінкою, а пізніше після повернення, Даниїл розповів йому історію Анастасії.

Той з часом записав розповідь та оприлюднив всьому світу. Мощі преподобної Анастасії в 1200 році були перенесені до Константинополя та покладені недалеко від храму Святої Софії.

Молитва до святої Анастасії

О, багатостраждальна і премудра великомyченице Христова Анастасіє! Ти дyшею на Небесах біля Престолу Господнього перебуваєш, а на землі, даною тобі благодаттю, різні зцілення здійснюєш. Зглянься милостиво на нас, що стоїмо і молимось перед іконою твоєю, просячи твоєї допомоги.

Вознеси до Господа святі молитви наші і виблагай нам прощення гріхів наших, недужим – зцілення, тим, що у скорботі та бідах перебувають – швидку допомогу. Ублагай Господа, щоб сподобив нас всіх християнської кoнчини, доброї відповіді на Страшному Суді Своєму, щоб сподобилися і ми разом з тобою славити Отця і Сина, і Святого Духа навіки-віків.

Амінь