Притча про силу прощення. Прочитавши її, ви вирішите пробачити своїх кривдників і почати жити щасливо!

Ангел мовчки дивився на Авраам, а потім посміхнувся і промовив:

– Знаєш, Авраам, люди переоцінюють свої можливості. Одна людина не може проклясти іншу.

Чоловік не зрозумів, до чого це хилить ангел й просто промовчав.

– Одна людина не може впливати на іншу, навіть якщо вб’є, – сказав задумливо Ангел, – ніхто не може вселити іншому власні думки, переконання, кожен дивиться на цей світ під власним кутом, і практично не можливо когось переконати у своїй правоті.

Авраам заперечив:

– Але часто таке трапляється.

– Ні, – з твердість в голосі сказав Ангел та похитав головою, – це вибір того іншого прийняти твою точку зору чи ні, але ти безсилий насправді.

Ангел замовк й просто глянув на небеса:

– Одна людина не здатна щось зробити з іншою, так влаштований цей світ, бо таким його створив Бог, хоча комусь це може не подобатися, але це потрібно прийняти.

Він замовк, але Аврааму не вистачало цього, він захотів продовження:

– Тому все те, що ти робиш комусь, ти робиш собі.

– Чому? – не зрозумів Авраам.

– Тут не має нічого складного. Проклинаючи іншого, ти проклинаєш себе. Надихаючи іншого, ти надихаєш себе. Ображаючись на іншого, ти ображаєш себе. Даруючи іншому, ти даруєш собі. Це закон.

– А хто створив цей закон?

– ВІН… – мовив Ангел й направив вказівний палець в небо.

– Ну тоді виходить так, що коли я когось прощаю, то прощаю себе? Або коли чиню комусь добро, то роблю це собі?

– Правильно, – кивнув головою Ангел, – так все працює і зі злом. Правда, не усі вміють прощати, хочеш знати, що таке прощення?

– Правда, хочу.

– Це радість.

Авраам нічого не розумів і думав, що з Ангелом щось трапилося, може він захворів? Бо розповідає якісь нісенітниці.

–  Аврааме, я цілком серйозно. Прощення проявляється в любов. Радість любові.  Прощення – це радість. Радість любові. От це тоді, коли тебе не тривожать думки, ти можеш вдихнути на повні груди й сказати:  «Дякую! Дякую тобі за те, що ти зробив для мене. Для мене це досвід, я не ображаюся і не тримаю зла. Хочеш, можеш ще раз повторити, і я все одно скажу тобі “ДЯКУЮ!”

***

Прощення – це коли ти не пересилюєш себе, щоб спілкуватися з кривдником, адже ти не сприймаєш цю людину, як свого ворога. Навчіться прощати, щоб досягти гармонії з собою та жити довго й щасливо!

Що думаєте?