Яке цеpковне свято cьогодні, та що не можна pобити…

27 лютого за новим церковним календарем православні згадують преподобного Прокопія Декаполіта. У народному календарі – свято Прокіп Перезимній.

27 лютого за новим стилем (12 березня за старим стилем) – день пам’яті пісника і молитовника преподобного Прокопія Декаполіта.

Прокопій Декаполіт жив у VIII столітті в Декаполісі. Він вів скромне чернече життя, проводив багато часу в молитві та пості, але незабаром був змушений протистояти іконоборчому руху імператора Льва Ісаврянина.

Прокопій разом з іншими повстав проти єресі іконоборців, викрив їх у божевіллі й переміг словом Божим. Це розгнівало імператора, він велів схопити Прокопія і піддав його нелюдським тортурам. Після цього преподобного кинули в темницю, де він разом зі своїм сподвижником по чернечому життю святим Василем мучилися до смерті імператора Лева Ісаврянина.

Залишок життя Прокопій Декаполіт провів у монастирі в чернечих подвигах, допомагаючи заблукалим вибрати шлях чесноти.

Свято 27 лютого за старим стилем – день пам’яті святого рівноапостольного Кирила, одного з авторів слов’янської абетки.

У народному календарі 27 лютого – свято Прокопа Перезимнього, Прокопа Дорогорушителя.

За прикметами дня судять про погоду і майбутній урожай:

з’явилися проліски – можна починати польові роботи;
верба починає розпускатися з верхівки – посів буде вдалим;
рясна крапель цього дня – буде тепле літо.
3 цього дня починається відлік повноцінної весни, звідси й назва – Прокіп Перезимовий.

Що не можна робити 27 лютого

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лаятися і лихословити, з’ясовувати стосунки, особливо з близькими, відмовляти в допомозі.

За народними прикметами не варто вирушати в далеку дорогу – якщо є можливість, то краще перенести поїздку. Не радять також цього дня грати весілля і стригти волосся, поганим знаком вважається брати гроші в борг – будеш ходити в боргах наступні три роки.

Що можна робити 27 лютого

До Прокопія Декаполіта звертаються з молитвами зміцнити віру і дух, просять зцілення від різних хвороб, порятунку від зневіри і депресії. Також святому моляться про допомогу в навчанні.

27 лютого – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Михайло, Петро і Прокопій.

Джерело